
Dodental aardbeving Marokko loopt nog verder op
RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben maandagavond het dodental als gevolg van de zware aardbeving opnieuw naar boven bijgesteld. Zeker 2862 mensen zijn om het leven gekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Nog eens 2562 mensen raakten gewond.
Reddingswerkers zijn bezig met een race tegen de klok om overlevenden te zoeken. Veel getroffen dorpen liggen in afgelegen gebied en zijn moeilijk bereikbaar. De regering heeft bij het reddingswerk tot dusver hulp geaccepteerd van vier landen: Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
De aardbeving trof Marokko vrijdagavond laat lokale tijd en had volgens de Amerikaanse dienst USGS een kracht van 6.8.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Ismail Barhoum, een lid van het politieke bureau van de Palestijnse beweging Hamas, gedood bij een luchtaanval op het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis, in het zuiden van de Gazastrook. Dat meldt het aan Hamas gelieerde persbureau Shehab.
36 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - De gedetineerde burgemeester Ekrem Imamoglu van de Turkse stad Istanbul is gekozen tot kandidaat van de centrumlinkse partij CHP in de Turkse presidentsverkiezingen van 2028. In de symbolische voorverkiezing, waarvan de uitkomst al vaststond, stemden 1,6 van de 1,7 miljoen partijleden op Imamoglu. Dat meldt het stadhuis van Istanbul.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De nieuwe premier van Canada, Mark Carney, heeft zondag vervroegde verkiezingen aangekondigd. Op 28 april kunnen de Canadezen naar de stembus. Carney is op zoek naar een sterker mandaat nu zijn land vecht tegen een handelsoorlog en annexatiedreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Strategische Zaken, Ron Dermer, bespreekt deze week met hoge Amerikaanse functionarissen een plan voor Israëlische militaire controle over de Gazastrook. Dat meldt de krant The Times of Israel op basis van een Israëlische functionaris. Het plan zou ook de distributie van hulp door het Israëlische leger omvatten.
5 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken zei zondag in een verklaring dat het Ekrem Imamoglu "tijdelijk" heeft geschorst als burgemeester van Istanbul. Eerder op zondag besloot een rechtbank dat hij vast moet blijven zitten in afwachting van het proces tegen hem.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu, heeft op sociale media met klem opgeroepen tot massale betogingen tegen zijn arrestatie en het proces dat tegen hem wordt gevoerd. Imamoglu noemde de procedures tegen hem "een complete buitengerechtelijke executie".
8 uur geledenROME/VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - De 88-jarige paus Franciscus heeft voor zijn vertrek uit het Gemelli-ziekenhuis vanaf een balkon publiek begroet. Niet veel later verliet hij het ziekenhuis. Het is voor het eerst sinds 14 februari toen hij in behandeling ging voor ernstige luchtweginfecties dat hij in het openbaar verschenen is.
9 uur geleden