Dodental aardbeving Izmir loopt op naar 98
IZMIR (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in de West-Turkse regio Izmir afgelopen vrijdag is opgelopen van 79 naar 98. Volgens de Turkse autoriteiten zijn 847 van de 994 gewonden inmiddels ontslagen uit het ziekenhuis.
Sinds de beving vrijdagmiddag zijn 106 mensen gered. Er zijn al ongeveer 1400 naschokken geweest. Vrijdag werd Turkije getroffen door een zware aardbeving. De aardbeving trof ook het Griekse eiland Samos, waar twee mensen om het leven kwamen.
In vijf ingestorte gebouwen wordt nog steeds gezocht naar slachtoffers. Zo'n 8000 mensen en 25 reddingshonden hebben hulp verleend. Er zijn meer dan 3500 tenten en 13.000 bedden geleverd om mensen tijdelijk onderdak te bieden.
Turkije wordt vaker getroffen door aardbevingen. In januari dit jaar overleden 41 mensen door een aardbeving in de oostelijke provincie Elazig en in 2011 kwamen meer dan 500 mensen om het leven in de oostelijke stad Van.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.
13 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
5 uur geleden