Dodental aardbeving Izmir loopt op naar 98
IZMIR (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in de West-Turkse regio Izmir afgelopen vrijdag is opgelopen van 79 naar 98. Volgens de Turkse autoriteiten zijn 847 van de 994 gewonden inmiddels ontslagen uit het ziekenhuis.
Sinds de beving vrijdagmiddag zijn 106 mensen gered. Er zijn al ongeveer 1400 naschokken geweest. Vrijdag werd Turkije getroffen door een zware aardbeving. De aardbeving trof ook het Griekse eiland Samos, waar twee mensen om het leven kwamen.
In vijf ingestorte gebouwen wordt nog steeds gezocht naar slachtoffers. Zo'n 8000 mensen en 25 reddingshonden hebben hulp verleend. Er zijn meer dan 3500 tenten en 13.000 bedden geleverd om mensen tijdelijk onderdak te bieden.
Turkije wordt vaker getroffen door aardbevingen. In januari dit jaar overleden 41 mensen door een aardbeving in de oostelijke provincie Elazig en in 2011 kwamen meer dan 500 mensen om het leven in de oostelijke stad Van.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De drone met springlading die eerder deze maand werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig vertoont kenmerken van drones die Rusland gebruikt. Dat meldt het Amerikaanse ABC News op gezag van een anonieme bron binnen de Amerikaanse inlichtingendiensten.
46 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - Na de overstroming in Nepal worden 579 toeristen vermist, meldt de politie van het land aan de BBC. Onder hen zijn 466 buitenlanders uit 28 landen. Die aantallen zijn hoger dan eerdere cijfers waar het toerismebureau van het land mee kwam.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/AFP) - Twee medewerkers van de luchthaven in het Duitse Frankfurt zijn overleden nadat ze malaria hadden opgelopen. Dat melden luchthavengroep Fraport en lokale autoriteiten. Vier anderen raakten eveneens besmet. Zij zijn inmiddels behandeld en hersteld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran zegt een akkoord te hebben bereikt met Oman over het delen van inkomsten uit de Straat van Hormuz. In een verklaring stelt de Iraanse Revolutionaire Garde voor beide kanten werkbare resultaten te hebben behaald. Details worden nog uitgewerkt, meldt persbureau Reuters op gezag van een anonieme Iraanse bron.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Acteur Tim Curry, bekend van zijn rollen in de film The Rocky Horror Picture Show en de tv-serie It, is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media als Variety en entertainmentwebsite TMZ. Curry kampte al jaren met gezondheidsproblemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd tegen de actiegroep Palestine Action. Dat staat in een besluit van het ministerie van Financiën, waarin de groep wordt getypeerd als 'transnationale terroristische organisatie'.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese premier Balendra Shah heeft opgeroepen tot eenheid na de dodelijke overstromingen in zijn land. Hij verzekert het volk dat hulp van de staat onderweg is, maar vraagt ook om geduld zodat de hulpverlening goed op gang kan komen.
3 uur geleden