Dodental aanslag Pakistaanse moskee loopt op
QUETTA (ANP) - Het dodental na de bomexplosie vrijdagavond in een moskee in de Pakistaanse stad Quetta is opgelopen naar vijftien. Dat maakten de autoriteiten zaterdag bekend. Bij de aanslag, die inmiddels door Islamitische Staat (IS) is opgeëist, raakten ook meer dan twintig mensen gewond. Zes van hen verkeren nog in kritieke toestand.
De explosie vond plaats tijdens het avondgebed. Eerder liet het hoofd van de politie in de provincie Beloetsjistan weten dat een zelfmoordterrorist de bom tot ontploffing bracht. IS maakte bekend dat de aanval gericht was tegen een Afghaans seminarie van de islamitische beweging taliban. De taliban zelf ontkennen dat er leden van de groep zijn omgekomen.
De aanval was de tweede in Quetta in een week tijd. Beloetsjistan wordt beschouwd als een onrustige provincie van Pakistan, grenzend aan Afghanistan en Iran.
Meer uit Buitenland
PORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.
2 uur geledenSHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Een Indonesisch passagiersschip met 243 mensen aan boord is in problemen geraakt tijdens slecht weer op de Javazee. Volgens reddingsdiensten zijn met behulp van boten in de omgeving 103 opvarenden geëvacueerd. Eén passagier zou het niet overleefd hebben.
2 uur geledenROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
12 uur geleden