Dodental aanslag muziekcomplex bij Moskou boven de zestig
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische onderzoekscommissie heeft zaterdag gezegd dat meer dan zestig mensen zijn omgekomen bij de aanslag op een muziekcomplex bij Moskou. Bij de aanslag, die door terreurorganisatie Islamitische Staat (IS) is opgeëist, raakten ook honderden mensen gewond.
"De lichamen van de overledenen worden momenteel onderzocht. Voorlopig staat vast dat bij de terroristische aanslag ruim zestig mensen zijn omgekomen. Helaas zou het aantal slachtoffers nog verder kunnen stijgen", aldus de onderzoekscommissie.
Het Russische staatspersbureau RIA citeerde zaterdag een woordvoerder van de onderzoekscommissie die zei dat het te vroeg was om iets te zeggen over het lot van de aanslagplegers.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
6 uur geleden