Dodental aanslag bij Moskou verder opgelopen
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de bloedige aanslag op het muziekcomplex bij Moskou vrijdag is verder gestegen tot 137, zegt het onderzoeksbureau van de Russische overheid. Het vorige officiële dodental stond op 133.
62 lichamen zijn inmiddels geïdentificeerd.
De onderzoekers zeiden dat er ter plaatse twee aanvalsgeweren en een grote hoeveelheid munitie zijn gevonden.
Aanval
Gewapende mannen openden vrijdagavond het vuur op bezoekers van de Crocus City Hall in Krasnogorsk, nabij Moskou. Tijdens de aanval brak ook een grote brand uit, waardoor het gebouw zwaar beschadigd raakte.
Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist. Rusland zinspeelt op Oekraïense betrokkenheid bij de aanslag, maar Kyiv ontkent dat stellig.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
13 uur geleden