Dodental aanslag bij Moskou verder opgelopen
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de bloedige aanslag op het muziekcomplex bij Moskou vrijdag is verder gestegen tot 137, zegt het onderzoeksbureau van de Russische overheid. Het vorige officiële dodental stond op 133.
62 lichamen zijn inmiddels geïdentificeerd.
De onderzoekers zeiden dat er ter plaatse twee aanvalsgeweren en een grote hoeveelheid munitie zijn gevonden.
Aanval
Gewapende mannen openden vrijdagavond het vuur op bezoekers van de Crocus City Hall in Krasnogorsk, nabij Moskou. Tijdens de aanval brak ook een grote brand uit, waardoor het gebouw zwaar beschadigd raakte.
Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist. Rusland zinspeelt op Oekraïense betrokkenheid bij de aanslag, maar Kyiv ontkent dat stellig.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
7 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
7 uur geleden