Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden schietpartij Hanau hebben migratieachtergrond

Doden schietpartij Hanau hebben migratieachtergrond

BERLIJN (ANP/DPA) - Negen mensen die in het Duitse Hanau bij twee aanslagen om het leven zijn gebracht, hebben een migratieachtergrond. Dit hebben bronnen bij het onderzoek naar de moordpartij bevestigd. Vier van de vijf gewonden hebben ook een migratieachtergrond.

In totaal zijn er elf doden gevallen. De 43-jarige dader, Tobias Rathjen, en zijn moeder zijn korte tijd later in de woning van Rathjen dood aangetroffen. De politie vermoedt dat Rathjen zijn moeder doodschoot voor hij zelfmoord pleegde. Hij zou op eigen houtje hebben gehandeld.

Eerder was al gemeld dat de slachtoffers van overwegend buitenlandse komaf zijn. Duitse media meldden bijvoorbeeld dat er in de eerste shishabar die Rathjen onder vuur nam, vijf jonge mensen van Koerdische komaf zijn doodgeschoten. Volgens de Turkse ambassade in Berlijn zijn er bij de aanslagen op shishabars in Hanau vijf Turkse staatsburgers omgekomen.

Meer uit Buitenland

Ruim 4700 doden geteld na aardbeving Venezuela

CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbeving in Venezuela is gestegen tot 4734, meldt de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Het aantal gewonden staat nog altijd op 16.740. Er zijn al tijden geen mensen meer levend onder het puin gehaald, blijkt uit zijn bericht.

3 uur geleden
ICC-aanklagers willen zaak tegen Darfurverdachte Banda stopzetten

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.

5 uur geleden
ICE stopt met het tegenhouden van auto's na schietincidenten

BIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.

6 uur geleden
Zes aanhoudingen om bosbrand bij Fontainebleau

FONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.

6 uur geleden
Beschadigd lanceerplatform weer in gebruik voor bemande raket

BAJKONOER (ANP/RTR) - Voor het eerst in lange tijd is een bemande raket gelanceerd vanaf een lanceerplatform op de Bajkanoer-basis in Kazachstan, dat eerder zwaar beschadigd raakte. Dat gebeurde in november bij de lancering van een raket. Eerder dit jaar werd het platform gerepareerd.

6 uur geleden
Trump ziet toch af van heffen tol in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de Straat van Hormuz volgens hem open is voor de scheepvaart, behalve voor schepen die naar Iran gaan of uit Iran komen. Hij ziet af van tolheffing voor vrachtschepen die door de straat varen.

6 uur geleden
Mexico dient klachten in bij justitie VS over optreden ICE

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft bij justitie in Amerikaanse staten klachten ingediend over het optreden tegen Mexicaanse staatsburgers tijdens operaties van ICE, de dienst migratie- en douanehandhaving. De dienst is berucht door operaties waarbij geweld wordt gebruikt, soms met dodelijke afloop.

7 uur geleden