Doden schietpartij Hanau hebben migratieachtergrond
BERLIJN (ANP/DPA) - Negen mensen die in het Duitse Hanau bij twee aanslagen om het leven zijn gebracht, hebben een migratieachtergrond. Dit hebben bronnen bij het onderzoek naar de moordpartij bevestigd. Vier van de vijf gewonden hebben ook een migratieachtergrond.
In totaal zijn er elf doden gevallen. De 43-jarige dader, Tobias Rathjen, en zijn moeder zijn korte tijd later in de woning van Rathjen dood aangetroffen. De politie vermoedt dat Rathjen zijn moeder doodschoot voor hij zelfmoord pleegde. Hij zou op eigen houtje hebben gehandeld.
Eerder was al gemeld dat de slachtoffers van overwegend buitenlandse komaf zijn. Duitse media meldden bijvoorbeeld dat er in de eerste shishabar die Rathjen onder vuur nam, vijf jonge mensen van Koerdische komaf zijn doodgeschoten. Volgens de Turkse ambassade in Berlijn zijn er bij de aanslagen op shishabars in Hanau vijf Turkse staatsburgers omgekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".
22 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.
26 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
3 uur geledenTABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
5 uur geleden