Doden, onder wie kinderen, door Israëlische aanvallen in Gaza
GAZA (ANP/DPA/AFP) - In Gaza zijn zondagochtend door Israëlische aanvallen tientallen mensen gedood. Zo kwamen volgens de Gazaanse autoriteiten bij een luchtaanval op een huis in Jabalia in het noorden van het Palestijnse gebied minstens 25 mensen om het leven, onder wie dertien kinderen. Nog eens dertig mensen raakten gewond.
Volgens Al Jazeera waren in het gebombardeerde huis hele families aanwezig, van grootouders tot aan kleinkinderen, die vanuit andere delen in Noord-Gaza daar hun toevlucht hadden gevonden. De nieuwszender heeft het over 32 doden. Ook in Gaza-stad zijn 's ochtends door een Israëlische aanval doden gevallen.
De Israëlische strijdkrachten meldden zondagochtend dat ze bij aanvallen in Gaza en Libanon tientallen terroristen hebben gedood. In Jabalia heeft het leger naar eigen zeggen terroristische infrastructuur en een wapenopslagplaats ontmanteld.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
49 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
3 uur geleden