Doden na actie zelfmoordterrorist bij Afghaans ministerie
KABUL (ANP/AFP/RTR) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul heeft iemand zichzelf opgeblazen, vlak bij het gebouw van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens de machthebbers van de Taliban kwamen hierbij twintig mensen om het leven en raakten veel anderen gewond. De Afghaanse politie houdt het vooralsnog op vijf doden. De terrorist zou eigenlijk van plan zijn geweest het ministerie binnen te dringen, maar slaagde hier niet in.
De explosie vond volgens lokale journalisten plaats voor de poort van het ministerie. Het ministeriegebouw is niet erg beschadigd. Volgens de plaatsvervangend minister voor Informatie en Cultuur werd er een Chinese delegatie verwacht op het ministerie. Het is onbekend of die ook aanwezig was op het moment van de aanslag. Vorige maand werden vijf Chinezen verwond bij een aanslag op een hotel in Kabul dat populair is bij Chinese zakenmensen.
De Taliban, die vorig jaar weer de controle over Afghanistan overnamen, hebben de afgelopen maanden vaker te maken met aanslagen, vaak door de terroristische groep Islamitische Staat. De Russische en Pakistaanse ambassade en het kantoor van de voormalige premier waren in de afgelopen maanden al het doelwit.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse politie heeft zondagavond Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, opgepakt. Dat hebben de advocaat van Høiby en de politie van Oslo maandag bevestigd aan het Noorse persbureau NTB. Er zijn nieuwe aanklachten tegen hem ingediend, namelijk bedreiging met een mes, mishandeling en het schenden van een contactverbod.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt het besluit van Iran om legers van EU-landen voortaan als terroristische groeperingen te bestempelen, laat een woordvoerder weten. Iran nam dat besluit als vergelding nadat de EU vorige week besloot de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Dat deed de EU vanwege de duizenden doden die zijn gevallen door hard ingrijpen van het Iraanse regime bij protesten.
39 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
3 uur geleden