Doden na actie zelfmoordterrorist bij Afghaans ministerie
KABUL (ANP/AFP/RTR) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul heeft iemand zichzelf opgeblazen, vlak bij het gebouw van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens de machthebbers van de Taliban kwamen hierbij twintig mensen om het leven en raakten veel anderen gewond. De Afghaanse politie houdt het vooralsnog op vijf doden. De terrorist zou eigenlijk van plan zijn geweest het ministerie binnen te dringen, maar slaagde hier niet in.
De explosie vond volgens lokale journalisten plaats voor de poort van het ministerie. Het ministeriegebouw is niet erg beschadigd. Volgens de plaatsvervangend minister voor Informatie en Cultuur werd er een Chinese delegatie verwacht op het ministerie. Het is onbekend of die ook aanwezig was op het moment van de aanslag. Vorige maand werden vijf Chinezen verwond bij een aanslag op een hotel in Kabul dat populair is bij Chinese zakenmensen.
De Taliban, die vorig jaar weer de controle over Afghanistan overnamen, hebben de afgelopen maanden vaker te maken met aanslagen, vaak door de terroristische groep Islamitische Staat. De Russische en Pakistaanse ambassade en het kantoor van de voormalige premier waren in de afgelopen maanden al het doelwit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
26 minuten geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
27 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
31 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
8 uur geledenTIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.
8 uur geleden