Doden na actie zelfmoordterrorist bij Afghaans ministerie
KABUL (ANP/AFP/RTR) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul heeft iemand zichzelf opgeblazen, vlak bij het gebouw van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens de machthebbers van de Taliban kwamen hierbij twintig mensen om het leven en raakten veel anderen gewond. De Afghaanse politie houdt het vooralsnog op vijf doden. De terrorist zou eigenlijk van plan zijn geweest het ministerie binnen te dringen, maar slaagde hier niet in.
De explosie vond volgens lokale journalisten plaats voor de poort van het ministerie. Het ministeriegebouw is niet erg beschadigd. Volgens de plaatsvervangend minister voor Informatie en Cultuur werd er een Chinese delegatie verwacht op het ministerie. Het is onbekend of die ook aanwezig was op het moment van de aanslag. Vorige maand werden vijf Chinezen verwond bij een aanslag op een hotel in Kabul dat populair is bij Chinese zakenmensen.
De Taliban, die vorig jaar weer de controle over Afghanistan overnamen, hebben de afgelopen maanden vaker te maken met aanslagen, vaak door de terroristische groep Islamitische Staat. De Russische en Pakistaanse ambassade en het kantoor van de voormalige premier waren in de afgelopen maanden al het doelwit.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
5 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
12 uur geleden