Doden in Turkije na tegenaanval uit Syrië
ANKARA (ANP) - In een Zuid-Turkse grensplaats zijn doden gevallen door een aanval uit Syrië. Bij de beschietingen kwamen zeker drie personen om het leven, zes burgers van Karkamis raakten gewond, aldus de autoriteiten. Volgens hen was het een raketaanval van Koerden die strijden voor onafhankelijkheid.
De aanval lijkt een reactie op de Turkse beschietingen van Koerdische milities in het aangrenzende noorden van Syrië en Irak. Naar schatting kwamen daarbij veertig mensen om het leven.
De Turkse luchtaanvallen volgen op de bomaanslag onlangs in de Turkse metropool Istanbul, die zes mensen het leven kostte. Volgens de Turkse regering zaten Koerdische extremisten er achter. De aangehouden hoofdverdachte, een vrouw uit Syrië, zou hebben bekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
3 uur geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
4 uur geleden