Doden in Japan door tyfoon
TOKIO (ANP/RTR) - In Japan zijn zaterdag door een tyfoon zeker twee doden gevallen en zitten tienduizenden mensen zonder stroom. Met name bij de stad Shizuoka ten zuidwesten van Tokio is er extreem veel regen gevallen en zijn er harde windstoten, meldt persbureau Kyodo.
Volgens Kyodo kwam een man van in de veertig om door een aardverschuiving en overleed een 29-jarige man nadat zijn auto in een waterreservoir was beland. Zeker zo'n 120.000 huishoudens zitten zonder stroom, doordat er elektriciteitspalen zijn beschadigd door een aardverschuiving.
De storm is inmiddels afgezwakt, maar er wordt later op zaterdag alsnog veel regen verwacht. Het Japanse nationale weerbureau waarschuwt voor overstromingen en nieuwe aardverschuivingen.
Eerder deze week vielen er meerdere doden en tientallen gewonden toen supertyfoon Nanmadol aan land kwam in Japan. In het westen van het land was er extreem harde wind en viel er een recordhoeveelheid regen. De autoriteiten hadden ruim 4 miljoen inwoners opgeroepen tot evacuatie vanwege de supertyfoon.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.
4 uur geledenRENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
9 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
11 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.
13 uur geleden