Doden in Japan door tyfoon
TOKIO (ANP/RTR) - In Japan zijn zaterdag door een tyfoon zeker twee doden gevallen en zitten tienduizenden mensen zonder stroom. Met name bij de stad Shizuoka ten zuidwesten van Tokio is er extreem veel regen gevallen en zijn er harde windstoten, meldt persbureau Kyodo.
Volgens Kyodo kwam een man van in de veertig om door een aardverschuiving en overleed een 29-jarige man nadat zijn auto in een waterreservoir was beland. Zeker zo'n 120.000 huishoudens zitten zonder stroom, doordat er elektriciteitspalen zijn beschadigd door een aardverschuiving.
De storm is inmiddels afgezwakt, maar er wordt later op zaterdag alsnog veel regen verwacht. Het Japanse nationale weerbureau waarschuwt voor overstromingen en nieuwe aardverschuivingen.
Eerder deze week vielen er meerdere doden en tientallen gewonden toen supertyfoon Nanmadol aan land kwam in Japan. In het westen van het land was er extreem harde wind en viel er een recordhoeveelheid regen. De autoriteiten hadden ruim 4 miljoen inwoners opgeroepen tot evacuatie vanwege de supertyfoon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
1 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
5 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
5 uur geleden