Doden in Japan door tyfoon
TOKIO (ANP/RTR) - In Japan zijn zaterdag door een tyfoon zeker twee doden gevallen en zitten tienduizenden mensen zonder stroom. Met name bij de stad Shizuoka ten zuidwesten van Tokio is er extreem veel regen gevallen en zijn er harde windstoten, meldt persbureau Kyodo.
Volgens Kyodo kwam een man van in de veertig om door een aardverschuiving en overleed een 29-jarige man nadat zijn auto in een waterreservoir was beland. Zeker zo'n 120.000 huishoudens zitten zonder stroom, doordat er elektriciteitspalen zijn beschadigd door een aardverschuiving.
De storm is inmiddels afgezwakt, maar er wordt later op zaterdag alsnog veel regen verwacht. Het Japanse nationale weerbureau waarschuwt voor overstromingen en nieuwe aardverschuivingen.
Eerder deze week vielen er meerdere doden en tientallen gewonden toen supertyfoon Nanmadol aan land kwam in Japan. In het westen van het land was er extreem harde wind en viel er een recordhoeveelheid regen. De autoriteiten hadden ruim 4 miljoen inwoners opgeroepen tot evacuatie vanwege de supertyfoon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
1 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
5 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
11 uur geleden