Doden in Japan door tyfoon
TOKIO (ANP/RTR) - In Japan zijn zaterdag door een tyfoon zeker twee doden gevallen en zitten tienduizenden mensen zonder stroom. Met name bij de stad Shizuoka ten zuidwesten van Tokio is er extreem veel regen gevallen en zijn er harde windstoten, meldt persbureau Kyodo.
Volgens Kyodo kwam een man van in de veertig om door een aardverschuiving en overleed een 29-jarige man nadat zijn auto in een waterreservoir was beland. Zeker zo'n 120.000 huishoudens zitten zonder stroom, doordat er elektriciteitspalen zijn beschadigd door een aardverschuiving.
De storm is inmiddels afgezwakt, maar er wordt later op zaterdag alsnog veel regen verwacht. Het Japanse nationale weerbureau waarschuwt voor overstromingen en nieuwe aardverschuivingen.
Eerder deze week vielen er meerdere doden en tientallen gewonden toen supertyfoon Nanmadol aan land kwam in Japan. In het westen van het land was er extreem harde wind en viel er een recordhoeveelheid regen. De autoriteiten hadden ruim 4 miljoen inwoners opgeroepen tot evacuatie vanwege de supertyfoon.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
9 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
11 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.
2 uur geledenDIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.
5 uur geleden