Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden in Japan door tyfoon

Doden in Japan door tyfoon

TOKIO (ANP/RTR) - In Japan zijn zaterdag door een tyfoon zeker twee doden gevallen en zitten tienduizenden mensen zonder stroom. Met name bij de stad Shizuoka ten zuidwesten van Tokio is er extreem veel regen gevallen en zijn er harde windstoten, meldt persbureau Kyodo.

Volgens Kyodo kwam een man van in de veertig om door een aardverschuiving en overleed een 29-jarige man nadat zijn auto in een waterreservoir was beland. Zeker zo'n 120.000 huishoudens zitten zonder stroom, doordat er elektriciteitspalen zijn beschadigd door een aardverschuiving.

De storm is inmiddels afgezwakt, maar er wordt later op zaterdag alsnog veel regen verwacht. Het Japanse nationale weerbureau waarschuwt voor overstromingen en nieuwe aardverschuivingen.

Eerder deze week vielen er meerdere doden en tientallen gewonden toen supertyfoon Nanmadol aan land kwam in Japan. In het westen van het land was er extreem harde wind en viel er een recordhoeveelheid regen. De autoriteiten hadden ruim 4 miljoen inwoners opgeroepen tot evacuatie vanwege de supertyfoon.

Meer uit Buitenland

Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

2 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

3 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

4 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

4 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

5 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

6 uur geleden
Letland stelt sancties in tegen Russen na opheffen EU-sancties

RIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.

6 uur geleden