Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden in Hawaï door felle natuurbranden

Doden in Hawaï door felle natuurbranden

LAHAINA (ANP/AFP/DPA) - In de Amerikaanse staat Hawaï zijn doden gevallen door felle natuurbranden. Volgens de eerste cijfers van de autoriteiten gaat het om zeker zes doden op het eiland Maui. Volgens lokale media zijn er ook zeker twintig zwaargewonden. De gouverneur van Hawaï, Josh Green, spreekt over een "verschrikkelijke catastrofe" in het vakantieparadijs.

De branden, aangewakkerd door orkaanwinden, leidden tot evacuaties. De kustwacht moest inwoners redden die in het water waren gevlucht om aan de rook en vlammen te ontsnappen.

De noodtoestand is afgekondigd waardoor de Nationale Garde kan helpen. Hulpverlening en communicatie verlopen moeizaam omdat telefoonverkeer plat ligt. De zorg op Maui is overbelast door brandwondenpatiënten en mensen met ademhalingsproblemen. Een deel van de patiënten moet naar elders worden gevlogen.

Lahaina

De ergste schade lijkt te zijn aangericht in Lahaina, een toeristisch stadje op de noordwestelijke punt van Maui. Vlammen hebben huizen verwoest in het historische centrum. Honderden gezinnen zijn dakloos geworden. De bos- en kreupelhoutbranden op het eiland zijn "op geen enkele manier" onder controle, aldus de autoriteiten.

Ook het eiland Hawaï zelf is getroffen door branden, die volgens het lokale bestuur worden aangewakkerd door de orkaan Dora, die ten zuiden van de eilanden van de Amerikaanse staat langs trekt. "Het feit dat we in verschillende gebieden bosbranden hebben die indirect zijn veroorzaakt door een orkaan is ongekend. Dit is iets wat de inwoners van Hawaï en de staat nog niet eerder hebben meegemaakt."

Meer uit Buitenland

Veldkamp na overleg NAVO en Oekraïne: allen achter steun Kyiv

DEN HAAG (ANP) - Alle NAVO-landen hebben op de top in Den Haag duidelijk gemaakt dat ze Oekraïne willen blijven steunen, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Dus ook de Verenigde Staten en Ruslandgezinde landen als Hongarije, zo maakte Veldkamp op uit een officiële vergadering van zijn NAVO-collega's met Oekraïne.

3 uur geleden
Erdogan prijst bestand Israël-Iran in ontmoeting met Trump

DEN HAAG (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft tijdens een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump het recent overeengekomen staakt-het-vuren tussen Iran en Israël geprezen, meldt zijn kantoor op X. Ook drong Erdogan aan op nauwe samenwerking om een ​​einde te maken aan het geweld tegen Gaza en het Russisch-Oekraïense conflict. De twee leiders spraken elkaar tijdens de NAVO-top in Den Haag.

3 uur geleden
Diddy kiest ervoor niet te getuigen

NEW YORK (ANP) - Sean 'Diddy' Combs zal niet getuigen in de strafzaak tegen hem. Dat vertelde de van onder meer mensenhandel verdachte muziekmagnaat dinsdag in de rechtbank in New York, schrijven verschillende Amerikaanse media.

4 uur geleden
Zelensky wil van Macron gevechtsvliegtuigen kopen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op de NAVO-top een ontmoeting gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Ze spraken onder meer over het uitbreiden van de Oekraïense luchtmacht met Franse gevechtsvliegtuigen en het samen produceren van drones, meldt Zelensky op X.

6 uur geleden
Zelensky dankt koning Willem-Alexander voor audiëntie

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander op X bedankt voor de ontvangst op Paleis Huis ten Bosch. Hij schrijft dat hij het koninklijk paar ook dankbaar is voor hun steun aan Oekraïne en aan de Oekraïners die naar Nederland zijn gevlucht na de Russische invasie.

6 uur geleden
CNN: atoominstallaties niet verwoest bij aanvallen VS op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op drie Iraanse atoominstallaties afgelopen weekend hebben de belangrijkste componenten van het nucleaire programma van het land niet vernietigd, in tegenstelling tot wat president Donald Trump beweert. Waarschijnlijk is slechts een maandenlange vertraging veroorzaakt, volgens een eerste beoordeling van Amerikaanse inlichtingendiensten. Dat stellen ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN en The New York Times.

6 uur geleden
Dodental door Russische aanval op Dnipro loopt op

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het aantal mensen dat in Oekraïne is omgekomen door Russische raketaanvallen op de stad Dnipro en omgeving is opgelopen tot zeventien. De gouverneur van de regio heeft dat meegedeeld. Ook zijn 279 mensen, onder wie kinderen, gewond geraakt.

6 uur geleden