Doden gemeld na nieuwe nachtelijke aanvallen op Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De autoriteiten in de Gazastrook hebben woensdag dertien doden gemeld door nieuwe Israëlische luchtaanvallen. Ook raakten volgens de Civiele Bescherming tientallen mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen.
Israël voerde eerder deze week de zwaarste bombardementen uit sinds in januari een bestand met Hamas was ingegaan. De autoriteiten in de door Hamas bestuurde Gazastrook maakten na die aanvallen melding van meer dan vierhonderd doden.
Premier Benjamin Netanyahu waarschuwde dinsdagavond dat die aanvallen "pas het begin" zijn. "Vanaf nu zullen onderhandelingen alleen nog onder vuur plaatsvinden."
Gijzelaars
Netanyahu zei dat militaire druk essentieel is om meer gijzelaars vrij te krijgen. Palestijnse groepen houden voor zover bekend nog 24 levende gijzelaars vast. Ook zijn nog niet alle lichamen overgedragen.
De Israëlische krijgsmacht meldt dat een aanval is uitgevoerd in het noorden van de Gazastrook. Een militaire locatie van Hamas zou het doelwit zijn geweest.
Schending bestand
Hamas wil dat Israël wordt gedwongen het bestand na te leven en heeft opgeroepen tot internationale druk op de Verenigde Staten, de belangrijkste bondgenoot van Israël. Een Hamas-functionaris zei vanuit Caïro tegen AFP dat de groep nog openstaat voor onderhandelingen.
Het in januari gesloten bestand voorzag in meerdere fases. Tijdens de eerste fase zijn gijzelaars geruild voor Palestijnse gevangenen. Die fase verliep begin maart en er was geen overeenstemming over hoe het verder moest.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
8 uur geleden