Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden gemeld na nieuwe nachtelijke aanvallen op Gazastrook

Doden gemeld na nieuwe nachtelijke aanvallen op Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De autoriteiten in de Gazastrook hebben woensdag dertien doden gemeld door nieuwe Israëlische luchtaanvallen. Ook raakten volgens de Civiele Bescherming tientallen mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen.

Israël voerde eerder deze week de zwaarste bombardementen uit sinds in januari een bestand met Hamas was ingegaan. De autoriteiten in de door Hamas bestuurde Gazastrook maakten na die aanvallen melding van meer dan vierhonderd doden.

Premier Benjamin Netanyahu waarschuwde dinsdagavond dat die aanvallen "pas het begin" zijn. "Vanaf nu zullen onderhandelingen alleen nog onder vuur plaatsvinden."

Gijzelaars

Netanyahu zei dat militaire druk essentieel is om meer gijzelaars vrij te krijgen. Palestijnse groepen houden voor zover bekend nog 24 levende gijzelaars vast. Ook zijn nog niet alle lichamen overgedragen.

De Israëlische krijgsmacht meldt dat een aanval is uitgevoerd in het noorden van de Gazastrook. Een militaire locatie van Hamas zou het doelwit zijn geweest.

Schending bestand

Hamas wil dat Israël wordt gedwongen het bestand na te leven en heeft opgeroepen tot internationale druk op de Verenigde Staten, de belangrijkste bondgenoot van Israël. Een Hamas-functionaris zei vanuit Caïro tegen AFP dat de groep nog openstaat voor onderhandelingen.

Het in januari gesloten bestand voorzag in meerdere fases. Tijdens de eerste fase zijn gijzelaars geruild voor Palestijnse gevangenen. Die fase verliep begin maart en er was geen overeenstemming over hoe het verder moest.

Meer uit Buitenland

Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

28 minuten geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

3 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

3 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

3 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden