Doden gemeld door Milton, omvang schade nog niet helemaal bekend
FORT PIERCE (ANP) - Orkaan Milton heeft in St. Lucie County in Florida aan ten minste vier mensen het leven gekost, melden de autoriteiten volgens CNN. De slachtoffers kwamen om het leven door twee tornado's die daar aankwamen voordat de orkaan zelf het gebied had bereikt. Volgens gouverneur Ron DeSantis wordt de schade in de staat nog in kaart gebracht, maar is wel duidelijk dat overstromingen en tornado's rond de storm gevaarlijke situaties hebben veroorzaakt.
St. Lucie County ligt aan de oostkust van Florida. Volgens de lokale autoriteiten zijn hulpverleners en medewerkers van de nutsdiensten en andere werklieden nog bezig met de nasleep van de storm. Dat geldt volgens gouverneur DeSantis voor allerlei gebieden in Florida. Gebieden staan nog altijd onder water en volgens de gouverneur zitten 3,1 miljoen adressen zonder stroom.
Hoewel Milton zich inmiddels weer boven zee bevindt, is het gevaar nog niet geweken, waarschuwde DeSantis. In de nasleep van een zware storm gebeuren volgens hem vaak ook nog dodelijke ongelukken. Er kan stroom staan op kabels die naar beneden zijn gekomen, en soms zelfs onder water staan. Ook gebeuren vaak nog ongelukken met bijvoorbeeld aggregaten, ladders en kettingzagen, zei hij tijdens een persconferentie.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
5 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
18 uur geleden