
Doden gemeld door Milton, omvang schade nog niet helemaal bekend
FORT PIERCE (ANP) - Orkaan Milton heeft in St. Lucie County in Florida aan ten minste vier mensen het leven gekost, melden de autoriteiten volgens CNN. De slachtoffers kwamen om het leven door twee tornado's die daar aankwamen voordat de orkaan zelf het gebied had bereikt. Volgens gouverneur Ron DeSantis wordt de schade in de staat nog in kaart gebracht, maar is wel duidelijk dat overstromingen en tornado's rond de storm gevaarlijke situaties hebben veroorzaakt.
St. Lucie County ligt aan de oostkust van Florida. Volgens de lokale autoriteiten zijn hulpverleners en medewerkers van de nutsdiensten en andere werklieden nog bezig met de nasleep van de storm. Dat geldt volgens gouverneur DeSantis voor allerlei gebieden in Florida. Gebieden staan nog altijd onder water en volgens de gouverneur zitten 3,1 miljoen adressen zonder stroom.
Hoewel Milton zich inmiddels weer boven zee bevindt, is het gevaar nog niet geweken, waarschuwde DeSantis. In de nasleep van een zware storm gebeuren volgens hem vaak ook nog dodelijke ongelukken. Er kan stroom staan op kabels die naar beneden zijn gekomen, en soms zelfs onder water staan. Ook gebeuren vaak nog ongelukken met bijvoorbeeld aggregaten, ladders en kettingzagen, zei hij tijdens een persconferentie.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.
8 uur geleden