Doden gemeld door Milton, omvang schade nog niet helemaal bekend
FORT PIERCE (ANP) - Orkaan Milton heeft in St. Lucie County in Florida aan ten minste vier mensen het leven gekost, melden de autoriteiten volgens CNN. De slachtoffers kwamen om het leven door twee tornado's die daar aankwamen voordat de orkaan zelf het gebied had bereikt. Volgens gouverneur Ron DeSantis wordt de schade in de staat nog in kaart gebracht, maar is wel duidelijk dat overstromingen en tornado's rond de storm gevaarlijke situaties hebben veroorzaakt.
St. Lucie County ligt aan de oostkust van Florida. Volgens de lokale autoriteiten zijn hulpverleners en medewerkers van de nutsdiensten en andere werklieden nog bezig met de nasleep van de storm. Dat geldt volgens gouverneur DeSantis voor allerlei gebieden in Florida. Gebieden staan nog altijd onder water en volgens de gouverneur zitten 3,1 miljoen adressen zonder stroom.
Hoewel Milton zich inmiddels weer boven zee bevindt, is het gevaar nog niet geweken, waarschuwde DeSantis. In de nasleep van een zware storm gebeuren volgens hem vaak ook nog dodelijke ongelukken. Er kan stroom staan op kabels die naar beneden zijn gekomen, en soms zelfs onder water staan. Ook gebeuren vaak nog ongelukken met bijvoorbeeld aggregaten, ladders en kettingzagen, zei hij tijdens een persconferentie.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
30 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
5 uur geleden