Doden gemeld bij door beving getroffen Japanse papierfabriek
KUMAMOTO (ANP) - Door de zware aardbeving in het zuiden van Japan dinsdag zijn zeker vijf mensen omgekomen bij een papierfabriek in de prefectuur Kumamoto. Dat melden de lokale autoriteiten. Bij de Nippon-papierfabriek in de stad Yatsushiro stortte een grote schoorsteen in door de beving. Volgens de publieke omroep NHK zijn er twee gewonden en zijn nog vier mensen vermist.
Ook elders in de regio vielen slachtoffers, zo maakte premier Sanae Takaichi in de nacht van dinsdag op woensdag bekend. Ze sprak van dertien dodelijke slachtoffers, al is onbekend of dat getal ook de nu gemelde doden in Yatsushiro omvat.
Bij een vestiging van winkelcentrumketen Aeon vielen voor zover bekend twee doden. Met tientallen mensen kon na een explosie die volgde op de aardbeving geen contact worden gezocht. Mogelijk ging dat om een gaslek. Duidelijk is in ieder geval dat een verdieping van het pand na de explosie instortte.
Zoektocht overlevenden
Naar overlevenden wordt nog altijd gezocht. Drie doden zijn geborgen en drie mensen worden nog vermist, zo meldde de topman van het bedrijf op woensdag.
De prefectuur Kumamoto werd dinsdag getroffen door een bijzonder zware beving. Het ging om een beving van 7 op de Japanse Shindo-schaal - de zwaarste categorie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
11 uur geleden