Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en vermisten door overstromingen in China

Doden en vermisten door overstromingen in China

MEIZHOU (ANP) - In China zijn meerdere doden gevallen als gevolg van overstromingen na hevige regen. Volgens de autoriteiten zijn er zeker negen mensen overleden en worden zeventien mensen vermist.

De zuidelijke provincies Jiangxi, Guizhou, Guangdong, Fujian en de regio Guangxi worden al dagen overspoeld door regen. In het bergachtige gebied Changji in het noordwesten van Xinjiang zeiden hulpdiensten dat de hevige regen overstromingen en modderstromen veroorzaakte waardoor wegen in een stad geblokkeerd werden. Meteorologen verwachten in de getroffen regio nog meer hevige regen, wat kan leiden tot nog meer aardverschuivingen en overstromingen.

Hoewel zuidelijke provincies momenteel kampen met veel regen, is er in noordelijke regio's juist sprake van hitte. Gebieden rond Beijing, Tianjin en de provincie Hebei hebben te maken met een hittegolf met op sommige plaatsen temperaturen tot 40 graden.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt tijdens oefening nucleaire munitie naar Belarus

MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.

15 minuten geleden
Filipijnse regering geeft opdracht voor arrestatie ICC-verdachte

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.

49 minuten geleden
Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

5 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

6 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

9 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

14 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

16 uur geleden