Doden en vele huishoudens zonder stroom na noodweer in Canada
OTTAWA (ANP/AFP) - Hevige onweersbuien in het oosten van Canada hebben vier mensen het leven gekost. Door het noodweer zijn bijna 900.000 huishoudens zonder stroom komen te zitten.
De buien gingen gepaard met hagelstenen met een diameter van 2 tot 4 centimeter en harde windvlagen. Op meerdere plekken bereikte de wind een snelheid van 100 kilometer per uur. Op diverse vliegvelden werden zelfs snelheden tot ruim 130 kilometer per uur gemeten.
Drie personen overleden in de provincie Ontario en één in Quebec. Twee van hen stierven toen ze omvallende bomen over zich heen kregen. Een derde persoon overleed nadat haar boot kapseisde. Over de vierde persoon is geen informatie naar buiten gebracht.
Door het noodweer is schade ontstaan aan onder meer gebouwen en elektriciteitsmasten. Het kan enkele dagen duren voordat alle huishoudens weer stroom hebben. Er zijn ook meldingen over gekantelde auto's en wegen die onbegaanbaar zijn geworden door omgevallen bomen.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
7 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
11 uur geleden