Doden en veel gewonden door ontsporen trein in Beieren
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP) - Door de ontsporing van een regionale trein in het zuiden van Duitsland zijn zeker drie doden en tientallen gewonden gevallen, onder wie minstens zestien ernstig gewonden. De lokale autoriteiten spreken van in totaal zestig gewonden. De trein liep iets ten noorden van de Beierse stad Garmisch-Partenkirchen, ten zuidwesten van München, voor een groot deel uit de rails.
Politie en brandweer zijn op grote schaal uitgerukt om hulp te bieden. Het is nog niet bekend hoeveel mensen in de dubbeldekstrein zaten. Volgens de krant Bild zaten er waarschijnlijk veel scholieren in de trein die in de richting van het 75 kilometer verderop gelegen München reed. Dit zou te maken hebben met het begin van het pinksterweekeinde.
Over de oorzaak van de ontsporing is ook nog niets bekend. De reddingswerkers krijgen ook hulp uit het nabijgelegen Oostenrijk en van het Duitse leger.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
47 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
1 uur geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
6 uur geleden