Doden en tientallen vermisten na Russisch bombardement in Donetsk
KIEV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Russische bombardement op een flat in de Oekraïense regio Donetsk zijn zondag zeker vijftien mensen om het leven gekomen, meldden reddingswerkers. Nog 24 mensen zouden onder het puin van de flat liggen.
In een bericht op Telegram zei regionale gouverneur Pavlo Kyrylenko dat de flat in de stad Chasiv Yar zaterdagavond werd gebombardeerd. Vijf gewonden zijn inmiddels in veiligheid gebracht.
De stafchef van de Oekraïense president, Andriy Yermak, noemde de aanval op Telegram "opnieuw een terreuraanval" en zei dat Rusland als "staatssponsor van terrorisme" moet worden aangeduid.
Rusland ontkent dat het leger burgerdoelen aanvalt. Wel maakte het Russische ministerie van Defensie zondag bekend dat het twee hangars van het Oekraïense leger heeft geraakt en vernietigd bij de stad Kostantinovka, op 10 kilometer van Chasiv Yar. In die hangars zouden Amerikaanse houwitsers opgeslagen staan.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
53 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 uur geleden