Doden en tientallen gewonden na inrijden op menigte New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - De autoriteiten in het Amerikaanse New Orleans melden dat zeker tien mensen om het leven zijn gekomen toen een voertuig inreed op een menigte. Ook wordt gesproken over dertig gewonden.
Getuigen vertelden een verslaggeefster van CBS News dat een wagen in Bourbon Street met hoge snelheid inreed op mensen. De bestuurder stapte vervolgens uit en begon te schieten. De politie zou vervolgens ook hebben geschoten.
Het incident vond 's nachts plaats. Amerikaanse media berichten dat de politie massaal aanwezig is. Er bestaat onduidelijkheid over wat er met de bestuurder is gebeurd. De politie liet ABC News weten dat die persoon niet in hechtenis is.
Mass casualty incident
Gouverneur Jeff Landry van Louisiana spreekt op X over een afschuwelijke gewelddaad op Bourbon Street. Hij zei te bidden voor slachtoffers en hulpverleners. Ook riep hij mensen op uit de buurt te blijven van de plek van de aanrijding.
De lokale autoriteiten spreken over een incident met veel slachtoffers, een 'mass casualty incident'. De gewonden worden overgebracht naar vijf verschillende ziekenhuizen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
1 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
14 uur geleden