Doden en tientallen gewonden na inrijden op menigte New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - De autoriteiten in het Amerikaanse New Orleans melden dat zeker tien mensen om het leven zijn gekomen toen een voertuig inreed op een menigte. Ook wordt gesproken over dertig gewonden.
Getuigen vertelden een verslaggeefster van CBS News dat een wagen in Bourbon Street met hoge snelheid inreed op mensen. De bestuurder stapte vervolgens uit en begon te schieten. De politie zou vervolgens ook hebben geschoten.
Het incident vond 's nachts plaats. Amerikaanse media berichten dat de politie massaal aanwezig is. Er bestaat onduidelijkheid over wat er met de bestuurder is gebeurd. De politie liet ABC News weten dat die persoon niet in hechtenis is.
Mass casualty incident
Gouverneur Jeff Landry van Louisiana spreekt op X over een afschuwelijke gewelddaad op Bourbon Street. Hij zei te bidden voor slachtoffers en hulpverleners. Ook riep hij mensen op uit de buurt te blijven van de plek van de aanrijding.
De lokale autoriteiten spreken over een incident met veel slachtoffers, een 'mass casualty incident'. De gewonden worden overgebracht naar vijf verschillende ziekenhuizen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.
1 uur geledenKHARG (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.
1 uur geleden