Doden en tientallen gewonden na inrijden op menigte New Orleans
NEW ORLEANS (ANP) - De autoriteiten in het Amerikaanse New Orleans melden dat zeker tien mensen om het leven zijn gekomen toen een voertuig inreed op een menigte. Ook wordt gesproken over dertig gewonden.
Getuigen vertelden een verslaggeefster van CBS News dat een wagen in Bourbon Street met hoge snelheid inreed op mensen. De bestuurder stapte vervolgens uit en begon te schieten. De politie zou vervolgens ook hebben geschoten.
Het incident vond 's nachts plaats. Amerikaanse media berichten dat de politie massaal aanwezig is. Er bestaat onduidelijkheid over wat er met de bestuurder is gebeurd. De politie liet ABC News weten dat die persoon niet in hechtenis is.
Mass casualty incident
Gouverneur Jeff Landry van Louisiana spreekt op X over een afschuwelijke gewelddaad op Bourbon Street. Hij zei te bidden voor slachtoffers en hulpverleners. Ook riep hij mensen op uit de buurt te blijven van de plek van de aanrijding.
De lokale autoriteiten spreken over een incident met veel slachtoffers, een 'mass casualty incident'. De gewonden worden overgebracht naar vijf verschillende ziekenhuizen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
4 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
4 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
5 uur geleden