Doden en tientallen gewonden gemeld na luchtaanval op school Gaza
GAZA (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat zeker 12 mensen om het leven zijn gekomen door een luchtaanval op een school. Ook raakten zeker 54 mensen gewond.
Al Jazeera bericht dat het gaat om een grote VN-school in vluchtelingenkamp Jabalia, in het noorden van de Gazastrook. In de school zouden duizenden mensen een veilig heenkomen hebben gezocht voor aanhoudende bombardementen. De nieuwszender sprak overlevenden van de aanval in een ziekenhuis. "We dachten dat het in de school veiliger kon zijn", zei een vrouw. "Nu is het nergens veilig. Scholen worden beschoten met raketten."
Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) bevestigde dat de school is geraakt. Communicatiechef Juliette Touma zei tegen persbureau Reuters dat zich ook kinderen onder de slachtoffers bevinden. "Zeker één aanval trof het schoolplein waar tenten stonden voor ontheemde gezinnen. Een andere aanval trof de binnenkant van de school, waar vrouwen brood stonden te bakken."
De Palestijnse autoriteiten in het gebied houden Israël verantwoordelijk voor de beschieting van de school. De Israëlische strijdkrachten hebben nog niet gereageerd.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte probeert zorgen over de Amerikaanse terugtrekking uit Roemenië te sussen. Die doet niets af aan de Amerikaanse toewijding aan de verdediging van Europa, bezweert hij op bezoek in Roemenië. Of andere bondgenoten in het gat springen dat de Amerikanen achterlaten, wil hij niet zeggen.
42 minuten geledenLA PAZ (ANP/RTR/AFP) - De hoogste rechters van het Zuid-Amerikaanse Bolivia hebben de vrijlating bevolen van voormalig president Jeanine Añez. Het hooggerechtshof zette een streep door de tien jaar cel die de rechtse politica in 2022 had gekregen, onder meer voor een vermeend complot om rivaal en voorganger Evo Morales af te zetten.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische veiligheidsdiensten stellen dat Rusland zeer waarschijnlijk achter de recente drone-incidenten zit. Dat is woensdagochtend besproken op een voorbereidende vergadering van de Nationale Veiligheidsraad van donderdag, verneemt persagentschap Belga uit goede bron.
1 uur geledenLOUISVILLE (ANP/RTR) - Bij een dodelijke vliegtuigcrash bij de luchthaven van Louisville, Kentucky, zijn zeker negen mensen om het leven gekomen. Dat meldt burgemeester Craig Greenberg van de stad op X. Elf mensen raakten gewond.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense centrale bank heeft bekendgemaakt dat het muntgeld dat al eeuwen kopeke heet, een Oekraïense naam krijgt: de sjah. Oekraïne wil af van de naam van de Oekraïense cent, kopeke, omdat die uit Rusland komt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement roept de EU-lidstaten op om hard op te treden tegen Hongarije. Dat kunnen zij doen door artikel 7 te activeren, waarmee onder andere het stemrecht van Hongarije in de EU kan worden ontnomen. De situatie in Hongarije verslechtert en de rechtsstaat wordt continu bedreigd, stelt het parlement na onderzoek. De achteruitgang is volgens de Europarlementariërs mede te wijten aan de laksheid van de lidstaten.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien Palestijnse gevangenen zijn aangekomen in een ziekenhuis in de Gazastrook. Dat betekent dat Israël nu sinds het staakt-het-vuren 285 overleden Palestijnen heeft overgedragen in ruil voor de lichamen van 21 gijzelaars die werden vastgehouden door Hamas.
4 uur geleden