Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en overstroomd ziekenhuis na doortocht Ciarán in Italië

Doden en overstroomd ziekenhuis na doortocht Ciarán in Italië

PRATO (ANP) - Storm Ciarán heeft in het noorden van Italië tot drie dodelijke slachtoffers en veel schade geleid. Vooral de hevige regenval veroorzaakt er problemen. Het Italiaanse persbureau ANSA meldt dat in Prato, op enkele kilometers van Florence, een 85-jarige man in zijn huis is verdronken omdat hij vermoedelijk niet op tijd kon vluchten voor het stijgende water. Ook een andere persoon kwam in de regio rond Prato om het leven. Het derde slachtoffer viel aan de Toscaanse kust.

Door het gestegen peil van de rivier Bisenzio overstroomde in Prato ook de benedenverdieping en de kelder van een ziekenhuis. Op beelden is te zien hoe auto's door een kolkende watermassa worden meegesleurd. Eugenio Giani, de gouverneur van de regio Toscane, heeft de regionale noodtoestand uitgeroepen. Hij vraagt mensen om naar hoger gelegen verdiepingen te vluchten op plaatsen waar het waterpeil stijgt. "We hebben nog nooit zoveel regen in zulke korte tijd gemeten", aldus de gouverneur op X.

Ook elders in Europa zijn meerdere doden gevallen door storm Ciarán. In Gent kwam een 5-jarig kind van Oekraïense afkomst om het leven door rondvliegende takken. Ook een 64-jarige Duitse toeriste kwam er om, nadat een boom in een park op haar was gevallen.

In Frankrijk vielen twee dodelijke slachtoffers. In zowel Duitsland als Spanje kwam een persoon om het leven. Ook in Nederland viel een dode, in Venray, door een omvallende boom.

Meer uit Buitenland

Boegeroep bij beelden Amerikaanse vicepresident Vance in Milaan

MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.

29 minuten geleden
Iran meldt einde aan onderhandelingen met VS

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.

2 uur geleden
Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

4 uur geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

5 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

7 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

8 uur geleden