Doden en overstromingen aan Amerikaanse oostkust door Ida
NEW YORK (ANP) - De restanten van orkaan Ida, die zondag in de Amerikaanse staat Louisiana voor enorme schade zorgde, treffen nu ook de oostkust van de Verenigde Staten. Zes mensen zijn volgens lokale media omgekomen in New York en New Jersey, waar overstromingen zijn en de noodtoestand geldt.
In New York staan vanwege de zware regenval ook metro's en metrostations onder water. Het metronetwerk ligt plat. Inwoners krijgen het dringende advies thuis te blijven en alleen hulpdiensten mogen voorlopig de weg op. "Dit is een historische gebeurtenis", zegt burgemeester Bill de Blasio, die spreekt over recordhoeveelheden regen en gevaarlijke situaties op de wegen.
Door de overstromingen zouden in New York zeker vier mensen om het leven zijn gekomen. In de aangrenzende staat New Jersey zijn twee sterfgevallen gemeld. Net zoals in New York zijn hier tientallen millimeters regen gevallen, waardoor wegen onderliepen. Honderden vluchten in de regio zijn geschrapt. In New Jersey werd ook een "grote en extreem gevaarlijke" tornado waargenomen.
Waarschuwingen voor tornado's waren woensdag van kracht in de staten Pennsylvania, New Jersey en Delaware. "Dit is een levensbedreigende situatie, rondvliegend puin kan dodelijk zijn", aldus de Amerikaanse weerdienst. Ook is er kans op tornado's in de staat New York, al lopen de voorspellingen daarover nog uiteen.
Het zeer slechte weer wordt veroorzaakt door de restanten van Ida, die eind vorige week als orkaan met windstoten tot 241 kilometer per uur aan land kwam in de zuidelijke staat Louisiana. Er kwamen vijf mensen om het leven en een miljoen huishoudens kwamen zonder stroom te zitten.
Meer uit Buitenland
MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
35 seconden geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Twee Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door een lawine in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft hun dood bevestigd. De twee mannen skieden buiten de piste. Ze werden begraven onder een laag van 2,5 meter sneeuw. Andere skiërs van hun groep alarmeerden de autoriteiten.
47 minuten geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
1 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
3 uur geledenSION (ANP) - De eigenaar van het door brand getroffen café in Crans-Montana, Jacques Moretti, heeft volgens Zwitserse media toegegeven dat de nooduitgang beneden van binnenuit op slot was gedaan. Moretti zou dit vrijdag tegen onderzoekers van justitie hebben gezegd. Hij zei volgens media dat hij niet weet waarom de deur op slot is gedaan.
4 uur geleden