Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en overstromingen aan Amerikaanse oostkust door Ida

Doden en overstromingen aan Amerikaanse oostkust door Ida

NEW YORK (ANP) - De restanten van orkaan Ida, die zondag in de Amerikaanse staat Louisiana voor enorme schade zorgde, treffen nu ook de oostkust van de Verenigde Staten. Zes mensen zijn volgens lokale media omgekomen in New York en New Jersey, waar overstromingen zijn en de noodtoestand geldt.

In New York staan vanwege de zware regenval ook metro's en metrostations onder water. Het metronetwerk ligt plat. Inwoners krijgen het dringende advies thuis te blijven en alleen hulpdiensten mogen voorlopig de weg op. "Dit is een historische gebeurtenis", zegt burgemeester Bill de Blasio, die spreekt over recordhoeveelheden regen en gevaarlijke situaties op de wegen.

Door de overstromingen zouden in New York zeker vier mensen om het leven zijn gekomen. In de aangrenzende staat New Jersey zijn twee sterfgevallen gemeld. Net zoals in New York zijn hier tientallen millimeters regen gevallen, waardoor wegen onderliepen. Honderden vluchten in de regio zijn geschrapt. In New Jersey werd ook een "grote en extreem gevaarlijke" tornado waargenomen.

Waarschuwingen voor tornado's waren woensdag van kracht in de staten Pennsylvania, New Jersey en Delaware. "Dit is een levensbedreigende situatie, rondvliegend puin kan dodelijk zijn", aldus de Amerikaanse weerdienst. Ook is er kans op tornado's in de staat New York, al lopen de voorspellingen daarover nog uiteen.

Het zeer slechte weer wordt veroorzaakt door de restanten van Ida, die eind vorige week als orkaan met windstoten tot 241 kilometer per uur aan land kwam in de zuidelijke staat Louisiana. Er kwamen vijf mensen om het leven en een miljoen huishoudens kwamen zonder stroom te zitten.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

4 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

5 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

7 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

7 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

8 uur geleden