Doden en honderden ongelukken op Duitse wegen door winterweer
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn afgelopen nacht twee mensen omgekomen en veel mensen gewond geraakt door verkeersongelukken die werden veroorzaakt door gladde wegen en winterweer. De honderden ongelukken vonden plaats door het hele land.
Een 19-jarige automobilist kwam om het leven na een botsing met een andere auto in de noordoostelijke staat Mecklenburg-Voor-Pommeren. De andere automobilist raakte zwaargewond. In het aan Nederland grenzende Nedersaksen kwam een 15-jarig meisje om nadat haar vader de controle over zijn wagen was verloren op de gladde weg. De vier andere inzittenden, behalve de vader nog drie kinderen van 4, 8 en 15 jaar oud, zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.
In de noordelijke deelstaat Sleeswijk-Holstein waren er zeker 190 ongelukken door de sneeuw en de gladde wegen. In Beieren zijn ook tientallen ongelukken vastgesteld op gladde wegen. Daar zijn meerdere mensen licht gewond geraakt. Verschillende wegen in Duitsland, waaronder de grote snelweg A6 in Beieren, werden afgesloten vanwege de gladheid. Op die weg waren in korte tijd twintig auto's betrokken bij negen ongelukken binnen één kilometer.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.
7 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen.
8 minuten geledenERBIL (ANP/AFP) - In de buurt van het vliegveld van Erbil in de autonome Koerdische regio van Irak, waar troepen van de door de Verenigde Staten geleide coalitie zijn gestationeerd, zijn luide explosies gehoord. Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Wereldleiders hebben opgeroepen tot een snelle oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten na de bevestiging van de dood van de Iraanse leider ayatollah Khamenei. Anderen hebben juist hun steun uitgesproken voor de beslissing van de Verenigde Staten om hem te doden.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
3 uur geleden