Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden na instorten podium presidentskandidaat Mexico

Doden en gewonden na instorten podium presidentskandidaat Mexico

MONTERREY (ANP/RTR) - In het noorden van Mexico is een podium ingestort tijdens een verkiezingsbijeenkomst van een presidentskandidaat. Er zijn negen doden en ongeveer vijftig gewonden gevallen, meldt de gouverneur van de staat Nuevo Leon.

Het podium bezweek vlak voordat Jorge Álvarez Maynez, presidentskandidaat namens de centrumlinkse Burgerbeweging, een toespraak zou geven. Op beelden van het incident is te zien dat meerdere mensen op het podium staan als het bouwwerk plotseling in beweging komt en vervolgens op het publiek neerkomt.

Maynez liet later via sociale media weten dat een windvlaag het podium heeft laten instorten. De presidentskandidaat zei zich na een kort bezoek aan het ziekenhuis "oké" te voelen. Enkele leden van zijn campagneteam zijn nog wel gewond, aldus Maynez, die voorlopig zijn campagneactiviteiten opschort. President Andrés Manuel López Obrador heeft zijn steun betuigd aan alle betrokkenen.

De verkiezingscampagnes verlopen dit jaar in Mexico toch al niet vlekkeloos. In de aanloop naar de presidents-, parlements- en regionale verkiezingen op 2 juni zijn al meer dan tien politieke kandidaten vermoord.

Meer uit Buitenland

Drones gespot in buurt van Belgische militaire vliegbasis

PEER (ANP/BELGA) - In de buurt van de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel in het Belgisch-Limburgse Peer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht "meerdere drones" gespot. Dat schrijft de Belgische minister van Defensie Theo Francken op X. Het is onduidelijk van welke partij de drones zijn en waarom deze daar vlogen.

23 minuten geleden
Vrouw (38) aangeklaagd voor medeplichtigheid aan Louvre-roof

PARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.

1 uur geleden
Advocaten melden vrijlating verdachte van roof uit Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Een van de verdachten van de roof uit het Louvre in Parijs is vrijgelaten zonder te zijn aangeklaagd. Dat melden zijn advocaten.

1 uur geleden
AFP: Rusland vuurde in oktober meeste raketten af op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft in oktober 270 raketten afgevuurd op Oekraïne. Dat is meer dan in welke andere maand dan ook, sinds Kyiv begin 2023 cijfers hierover routinematig begon te publiceren. Dat meldt persbureau AFP op basis van een analyse van Oekraïense gegevens.

2 uur geleden
Serviërs herdenken slachtoffers jaar na stationsramp Novi Sad

NOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben zaterdag de slachtoffers van de dodelijke stationsramp in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Vanaf 11.52 uur, het tijdstip waarop vorig jaar een deel van het stationsdak instortte, stond de mensenmassa zestien minuten stil, een minuut voor elk dodelijk slachtoffer. De herdenking wordt gevolgd door toespraken en een mars.

3 uur geleden
Eerste verdachten van overval op het Louvre voorgeleid

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste verdachten die volgens justitie betrokken zijn bij de spectaculaire roof van historische juwelen en objecten uit het Parijse museum het Louvre zijn zaterdag voorgeleid. Het Openbaar Ministerie in Parijs meldde niet hoeveel verdachten voor de rechter verschenen.

3 uur geleden
Twee criminelen ontsnapt uit psychiatrisch centrum Gent opgepakt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft in Blankenberge twee criminelen aangehouden die vrijdag waren ontsnapt uit een psychiatrisch centrum in Gent. Het gaat om de 28-jarige Jason D'Herdt en de 41-jarige Wesley Hanff. Zij zaten vast voor zware geweldsdelicten en ontsnapten vrijdagochtend.

6 uur geleden