Doden en gewonden na brand flatgebouw Valencia
VALENCIA (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een flatgebouw in Valencia zijn zeker vier doden en veertien gewonden gevallen, melden de hulpdiensten in de Spaanse kuststad. De brandweer is ook nog naar negentien vermisten op zoek. De brand brak naar verluidt uit op een balkon op de zevende verdieping van een van de twee torens van het flatgebouw, aldus plaatselijke media.
Het vuur brak aan het eind van donderdagmiddag uit en verspreidde zich razendsnel. Op sociale media is te zien dat het hele pand vanaf de begane grond tot aan het platte dak in lichterlaaie stond. Over de oorzaak is nog niets bekend, maar de brandweer vermoedt dat isolatiemateriaal op de gevel een rol heeft gespeeld bij de snelle verspreiding van de brand. Het pand bevatte volgens Spaanse media 138 woningen verspreid over twee torens in de buitenwijk van de stad.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
6 minuten geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
39 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
3 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.
4 uur geleden