
Doden en gewonden na botsing treinen in Tsjechië
PARDUBICE (ANP/AFP) - In de Tsjechische plaats Pardubice zijn zeker vier doden en tientallen gewonden gevallen toen een passagierstrein op weg naar Oekraïne frontaal botste op een vrachttrein. Dat melden Tsjechische media op gezag van de hulpdiensten.
Het ongeval gebeurde iets na 23.00 uur toen een sneltrein op weg naar Oekraïne in botsing kwam met een goederentrein die uit de tegenovergestelde richting kwam.
Volgens de brandweer zijn er tientallen gewonden, onder wie kinderen. Sommigen zijn er ernstig aan toe, bericht nieuwssite ČT24. Minister van Binnenlandse Zaken Vít Rakušan gaat samen met minister van Transport Martin Kupka naar de plaats van het ongeval.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese veroordeelt een incident in Los Angeles waarbij een Australische journalist werd geraakt door een rubberen kogel. Lauren Tomasi van nieuwszender 9News deed in de Amerikaanse stad verslag van de felle protesten tegen de immigratiedienst.
17 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt dat Rusland opnieuw een groot aantal drones en raketten op het land heeft afgestuurd. Kyiv was doelwit van een van de grootste aanvallen tot nu toe, zegt president Volodymyr Zelensky. De aanvallen "overstemmen de inspanningen van de Verenigde Staten en anderen wereldwijd om Rusland tot vrede te dwingen", schrijft hij op X. Rusland meldt ook Oekraïense droneaanvallen.
30 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische defensieminister Israel Katz heeft gewaarschuwd dat Israël de Jemenitische Houthi's een zee- en luchtblokkade zal opleggen als zij doorgaan met aanvallen op Israël. De uitspraak volgde op een Israëlische aanval op de haven van Hodeidah in het westen van Jemen.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een vermeende stalker van Taylor Swift heeft van de rechter een tijdelijk contactverbod opgelegd gekregen. Dat melden media als het blad Billboard. De zangeres had om het contactverbod gevraagd nadat de man, Brian Jason Wagner, meerdere keren bij haar huis was opgedoken.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De passagiers van het schip de Madleen zijn aangekomen op luchthaven Ben-Gurion in Tel Aviv, "om vanuit Israël te vertrekken en terug te keren naar hun thuisland", meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Het ministerie schrijft dat een aantal van de passagiers "naar verwachting binnen enkele uren zal vertrekken".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr. heeft alle zeventien leden van een panel van vaccinexperts van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ontslagen. Kennedy wil zelf een nieuw comité samenstellen, zo meldde zijn ministerie van Volksgezondheid en Sociale Zaken maandag.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en bombardementen hebben sinds zonsopgang meer dan zestig Palestijnen gedood en tientallen anderen verwond in de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten.
9 uur geleden