Doden en gewonden na bomaanslag treinstation Pakistan
QUETTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag door rebellen in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan zijn zeker 26 doden gevallen, onder wie veertien soldaten. Tientallen militairen en burgers raakten gewond. De explosie was in het belangrijkste treinstation van de provinciehoofdstad Quetta. De verantwoordelijkheid voor de aanslag werd opgeëist door een militie die strijdt voor afsplitsing van het gebied, dat grenst aan Afghanistan en Iran.
Pakistan worstelt met een aanzwellende separatistische opstand in Beloetsjistan. De opstandelingen stellen dat de arme bevolking niets terugziet van de opbrengsten van grondstoffenontginning in de regio. In augustus vielen er zeker 39 doden bij een reeks aanslagen door separatisten.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
5 minuten geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
7 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker zes mensen zijn om het leven gekomen in de Israëlische stad Beit Shemesh. Dat berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Er zou een huis zijn getroffen door een Iraanse raket.
11 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
53 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
1 uur geleden