Doden en gewonden in Taiwan door tyfoon Gaemi
TAIPEI (ANP/DPA/AFP) - In Taiwan zijn zeker twee doden gevallen door tyfoon Gaemi. Er zijn minstens 279 gewonden geteld. Daarnaast worden negen bemanningsleden van een gezonken vrachtschip vermist. Door Gaemi zijn ook 21 mensen om het leven gekomen in de Filipijnen.
De tyfoon was de sterkste die Taiwan in acht jaar trof. Gaemi kwam woensdagavond aan land met windsnelheden tot 190 kilometer per uur. De tyfoon veroorzaakte schade aan onder meer wegen en voertuigen. Er waren ook overstromingen.
Donderdagochtend zaten circa 87.000 huishoudens nog zonder stroom, terwijl kantoren en scholen dicht bleven. De aandelenmarkt in Taiwan bleef voor een zeldzame tweede dag op rij gesloten. De autoriteiten hadden woensdag het openbare leven al stilgezet.
Overstromingen
Gaemi is inmiddels verzwakt en weggetrokken, maar kan volgens de Taiwanese weerdienst nog wel overlast veroorzaken. Die waarschuwt inwoners dat hevige regenval kan leiden tot nieuwe overstromingen.
Tyfoon Gaemi heeft ernstige schade aangericht in de Filipijnen, waar doden vielen door overstromingen en aardverschuivingen. De tyfoon veroorzaakte een van de ergste overstromingen in de Filipijnse hoofdstad Manilla voordat die naar Taiwan trok. Gaemi bereikt donderdagavond naar verwachting de kust van de Chinese provincie Fujian.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
8 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
9 uur geleden