Doden en gewonden in Dnipro na raketaanval
KIEV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plaatsen in Oekraïne hebben zaterdag weer Russische raketaanvallen plaatsgevonden. In de stad Dnipro vielen negen doden, onder wie een 15-jarig meisje, en meer dan zestig gewonden bij een aanval op een appartementengebouw. Onder de gewonden zijn twaalf kinderen, melden de lokale autoriteiten. Er zouden nog meer mensen onder het puin liggen.
"De wereld moet het kwaad stoppen. Het opruimen van puin in Dnipro gaat door", reageert de Oekraïense president Volodimir Zelenski op Twitter. "We zullen iedereen vinden die betrokken is bij terreur. Iedereen zal verantwoordelijkheid dragen", waarschuwt hij Rusland.
Ook elders in het land zijn er Russische aanvallen. In Kryvy Rih viel zeker één dode en één gewonde. Daar zijn zes woningen door de Russische aanval beschadigd.
Energie-infrastructuur
In meerdere regio's zijn er aanvallen uitgevoerd op de energie-infrastructuur, meldt energieminister Herman Halusjtsjenko. Volgens hem kunnen het voor inwoners lastige dagen worden, omdat de toevoer van stroom en water niet zeker is.
In verschillende regio's moest volgens energiemaatschappij Ukrenergo de stroomtoevoer worden afgesneden om de impact van Ruslands "twaalfde massale raketaanval op de energiesector van Oekraïne" te verzachten.
Explosies
In de Oekraïense hoofdstad Kiev waren ook explosies te horen. Eerder op de dag werd ook in die stad al belangrijke infrastructuur verwoest en raakten meerdere gebouwen beschadigd.
Het Oekraïense leger meldt dat het 25 van de 38 Russische raketten uit de lucht heeft geschoten.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
7 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
19 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
51 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/AFP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.
54 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
2 uur geleden