Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden in Dnipro na raketaanval

Doden en gewonden in Dnipro na raketaanval

KIEV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plaatsen in Oekraïne hebben zaterdag weer Russische raketaanvallen plaatsgevonden. In de stad Dnipro vielen negen doden, onder wie een 15-jarig meisje, en meer dan zestig gewonden bij een aanval op een appartementengebouw. Onder de gewonden zijn twaalf kinderen, melden de lokale autoriteiten. Er zouden nog meer mensen onder het puin liggen.

"De wereld moet het kwaad stoppen. Het opruimen van puin in Dnipro gaat door", reageert de Oekraïense president Volodimir Zelenski op Twitter. "We zullen iedereen vinden die betrokken is bij terreur. Iedereen zal verantwoordelijkheid dragen", waarschuwt hij Rusland.

Ook elders in het land zijn er Russische aanvallen. In Kryvy Rih viel zeker één dode en één gewonde. Daar zijn zes woningen door de Russische aanval beschadigd.

Energie-infrastructuur

In meerdere regio's zijn er aanvallen uitgevoerd op de energie-infrastructuur, meldt energieminister Herman Halusjtsjenko. Volgens hem kunnen het voor inwoners lastige dagen worden, omdat de toevoer van stroom en water niet zeker is.

In verschillende regio's moest volgens energiemaatschappij Ukrenergo de stroomtoevoer worden afgesneden om de impact van Ruslands "twaalfde massale raketaanval op de energiesector van Oekraïne" te verzachten.

Explosies

In de Oekraïense hoofdstad Kiev waren ook explosies te horen. Eerder op de dag werd ook in die stad al belangrijke infrastructuur verwoest en raakten meerdere gebouwen beschadigd.

Het Oekraïense leger meldt dat het 25 van de 38 Russische raketten uit de lucht heeft geschoten.

Meer uit Buitenland

Trump noemt historisch staatsbezoek VK grote eer

WINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.

19 minuten geleden
Times: VK wil na vertrek Trump Palestijnse staat erkennen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.

57 minuten geleden
Bolsonaro lijdt aan huidkanker

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.

3 uur geleden
Advocaten melden eerste bezoek aan PKK-leider Öcalan in jaren

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.

3 uur geleden
Anti-Trump-betogers demonstreren in Londen

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".

4 uur geleden
Meer dan 65.000 doden gemeld in Gazastrook sinds begin oorlog

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.

5 uur geleden
Eerste door bondgenoten betaalde Amerikaanse wapens naar Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.

6 uur geleden