Doden en gewonden in Dnipro na raketaanval
KIEV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plaatsen in Oekraïne hebben zaterdag weer Russische raketaanvallen plaatsgevonden. In de stad Dnipro vielen negen doden, onder wie een 15-jarig meisje, en meer dan zestig gewonden bij een aanval op een appartementengebouw. Onder de gewonden zijn twaalf kinderen, melden de lokale autoriteiten. Er zouden nog meer mensen onder het puin liggen.
"De wereld moet het kwaad stoppen. Het opruimen van puin in Dnipro gaat door", reageert de Oekraïense president Volodimir Zelenski op Twitter. "We zullen iedereen vinden die betrokken is bij terreur. Iedereen zal verantwoordelijkheid dragen", waarschuwt hij Rusland.
Ook elders in het land zijn er Russische aanvallen. In Kryvy Rih viel zeker één dode en één gewonde. Daar zijn zes woningen door de Russische aanval beschadigd.
Energie-infrastructuur
In meerdere regio's zijn er aanvallen uitgevoerd op de energie-infrastructuur, meldt energieminister Herman Halusjtsjenko. Volgens hem kunnen het voor inwoners lastige dagen worden, omdat de toevoer van stroom en water niet zeker is.
In verschillende regio's moest volgens energiemaatschappij Ukrenergo de stroomtoevoer worden afgesneden om de impact van Ruslands "twaalfde massale raketaanval op de energiesector van Oekraïne" te verzachten.
Explosies
In de Oekraïense hoofdstad Kiev waren ook explosies te horen. Eerder op de dag werd ook in die stad al belangrijke infrastructuur verwoest en raakten meerdere gebouwen beschadigd.
Het Oekraïense leger meldt dat het 25 van de 38 Russische raketten uit de lucht heeft geschoten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de aanvallen op Iran gestaakt te hebben. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er nog doelen aangevallen, maar dat was volgens de IDF om Iraanse aanvallen te voorkomen. De aanvallen op Libanon gaan door, benadrukt de IDF op Telegram.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen verwelkomt het tijdelijke staakt-het-vuren dat de VS en Iran hebben afgesproken. De voorzitter van de Europese Commissie schrijft op X dat de overeenkomst zorgt voor "de broodnodige de-escalatie".
27 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten in zijn ogen ook moet gelden in Libanon. Hij heeft het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten wel verwelkomd en "een zeer goede zaak" genoemd.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is "een stap terug van de rand van de afgrond na weken van escalatie", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De twee hebben een bestand van twee weken afgesproken, waarin ook Israël heeft toegezegd Iran niet meer aan te vallen.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft ook na het ingaan van het staakt-het-vuren met Iran aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon, melden Libanese staatsmedia. Bemiddelaar Pakistan stelde dat het bestand ook gold voor Libanon, maar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dat dat in zijn optiek niet zo was. Israël vaardigde daarna ook een evacuatiebevel uit voor een gebouw in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.
2 uur geleden