Doden en gewonden in Dnipro na raketaanval
KIEV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plaatsen in Oekraïne hebben zaterdag weer Russische raketaanvallen plaatsgevonden. In de stad Dnipro vielen negen doden, onder wie een 15-jarig meisje, en meer dan zestig gewonden bij een aanval op een appartementengebouw. Onder de gewonden zijn twaalf kinderen, melden de lokale autoriteiten. Er zouden nog meer mensen onder het puin liggen.
"De wereld moet het kwaad stoppen. Het opruimen van puin in Dnipro gaat door", reageert de Oekraïense president Volodimir Zelenski op Twitter. "We zullen iedereen vinden die betrokken is bij terreur. Iedereen zal verantwoordelijkheid dragen", waarschuwt hij Rusland.
Ook elders in het land zijn er Russische aanvallen. In Kryvy Rih viel zeker één dode en één gewonde. Daar zijn zes woningen door de Russische aanval beschadigd.
Energie-infrastructuur
In meerdere regio's zijn er aanvallen uitgevoerd op de energie-infrastructuur, meldt energieminister Herman Halusjtsjenko. Volgens hem kunnen het voor inwoners lastige dagen worden, omdat de toevoer van stroom en water niet zeker is.
In verschillende regio's moest volgens energiemaatschappij Ukrenergo de stroomtoevoer worden afgesneden om de impact van Ruslands "twaalfde massale raketaanval op de energiesector van Oekraïne" te verzachten.
Explosies
In de Oekraïense hoofdstad Kiev waren ook explosies te horen. Eerder op de dag werd ook in die stad al belangrijke infrastructuur verwoest en raakten meerdere gebouwen beschadigd.
Het Oekraïense leger meldt dat het 25 van de 38 Russische raketten uit de lucht heeft geschoten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
8 uur geleden