Doden en gewonden in Dnipro na raketaanval
KIEV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plaatsen in Oekraïne hebben zaterdag weer Russische raketaanvallen plaatsgevonden. In de stad Dnipro vielen negen doden, onder wie een 15-jarig meisje, en meer dan zestig gewonden bij een aanval op een appartementengebouw. Onder de gewonden zijn twaalf kinderen, melden de lokale autoriteiten. Er zouden nog meer mensen onder het puin liggen.
"De wereld moet het kwaad stoppen. Het opruimen van puin in Dnipro gaat door", reageert de Oekraïense president Volodimir Zelenski op Twitter. "We zullen iedereen vinden die betrokken is bij terreur. Iedereen zal verantwoordelijkheid dragen", waarschuwt hij Rusland.
Ook elders in het land zijn er Russische aanvallen. In Kryvy Rih viel zeker één dode en één gewonde. Daar zijn zes woningen door de Russische aanval beschadigd.
Energie-infrastructuur
In meerdere regio's zijn er aanvallen uitgevoerd op de energie-infrastructuur, meldt energieminister Herman Halusjtsjenko. Volgens hem kunnen het voor inwoners lastige dagen worden, omdat de toevoer van stroom en water niet zeker is.
In verschillende regio's moest volgens energiemaatschappij Ukrenergo de stroomtoevoer worden afgesneden om de impact van Ruslands "twaalfde massale raketaanval op de energiesector van Oekraïne" te verzachten.
Explosies
In de Oekraïense hoofdstad Kiev waren ook explosies te horen. Eerder op de dag werd ook in die stad al belangrijke infrastructuur verwoest en raakten meerdere gebouwen beschadigd.
Het Oekraïense leger meldt dat het 25 van de 38 Russische raketten uit de lucht heeft geschoten.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
4 uur geleden