
Doden en gewonden door woningexplosie in Noord-Spaanse Santander
SANTANDER (ANP/AFP) - Drie mensen zijn zaterdagochtend vroeg om het leven gekomen door een explosie in een woning in de Noord-Spaanse stad Santander. Ook raakten zeker tien mensen gewond. Lokale media melden dat het om een gasexplosie gaat. Door de klap stortte het gebouw van twee etages in.
De dodelijke slachtoffers zijn volgens de lokale media een echtpaar dat in de woning woonde waar de explosie was en een buurman. Twee dochters van het echtpaar konden worden gered.
In het verwoeste gebouw woonden zo'n twintig mensen. De gemeente zorgt voor opvang voor de mensen die ongedeerd uit het pand kwamen en hun woningen zijn kwijtgeraakt. Ook tientallen omwonenden hebben uit voorzorg hun huizen moeten verlaten.
Het gemeentebestuur van Santander heeft aangekondigd drie dagen van rouw uit te roepen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft Amnesty International verboden. De mensenrechtenorganisatie is op een lijst geplaatst van "ongewenste organisaties", die hun werkzaamheden in het land moeten staken. Russen riskeren een celstraf als ze samenwerken met zo'n organisatie.
17 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft Palestijnen opgeroepen delen van het zuiden van de Gazastrook meteen te verlaten. Er komt volgens de strijdkrachten een "ongekende aanval aan om de capaciteiten van terroristische organisaties in dit gebied te vernietigen".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft maandag benadrukt dat Israël de controle over de hele Gazastrook zal overnemen. Hij zei dat daarbij om "praktische en diplomatieke redenen" voorkomen moet worden dat daar hongersnood ontstaat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar de steun die zijn rivaal Kamala Harris tijdens haar campagne kreeg van beroemdheden. "Kandidaten mogen niet betalen voor steunbetuigingen, wat Kamala wel deed onder het mom van betalen voor entertainment", schreef de president op Truth Social.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De eerste ronde van de Poolse presidentsverkiezing heeft nog geen definitieve winnaar opgeleverd. Dat betekent dat de pro-Europese Rafal Trzaskowski en de nationalistische Karol Nawrocki het in een tweede ronde weer tegen elkaar moeten opnemen.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse douane heeft een enorme hoeveelheid vliegtuigbanden voor Boeing verkeersvliegtuigen in beslag genomen die naar Rusland zouden worden getransporteerd. De export naar Rusland is in strijd met de Europese sancties tegen Rusland. Volgens de Poolse douane gaat het om 5000 kilo aan banden die in een vrachtwagen zijn aangetroffen en die waren opgegeven als autobanden of banden voor bussen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verscherpte grenscontroles en het afwijzen van asielzoekers in Duitsland kunnen niet veel langer worden gehandhaafd. Daarvoor waarschuwt de Duitse politievakbond, verwijzend naar overbelast personeel en opgeschorte trainingsprogramma's.
6 uur geleden