Doden en gewonden door verdrukking in moskee in Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - In een moskee in de Syrische hoofdstad Damascus zijn vrijdag zeker vier mensen door verdrukking om het leven gekomen. Ook raakten zeker zestien mensen gewond. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA op basis van een verklaring van de lokale gezondheidsautoriteiten.
Onder de dodelijke slachtoffers zijn in ieder geval drie vrouwen. Onder de gewonden zijn meerdere kinderen. Volgens de lokale autoriteiten liepen zij onder meer botbreuken en blauwe plekken op. Ook zijn kinderen flauwgevallen.
De stormloop vond plaats bij de historische Umayyad-moskee. De moskee stamt uit de achtste eeuw en is een van de oudste en grootste moskeeën ter wereld. Volgens de gouverneur van Damascus Maher Marwan werden de slachtoffers verdrukt tijdens een "civiel evenement" in de moskee. Volgens Marwan onderzoeken de autoriteiten hoe de stormloop kon ontstaan. Hij beloofde dat de schuldigen ter verantwoording worden geroepen.
Gratis maaltijden
Een fotograaf voor het Franse persbureau AFP meldde dat een grote menigte zich bij de moskee had verzameld omdat er gratis maaltijden werden uitgedeeld. Volgens de krant Al-Watan was het evenement georganiseerd door een bekende influencer. Abu Omar, een youtuber en chef-kok met een restaurant in Istanbul, plaatste eerder op vrijdag een video online waarin hij voorbereidingen trof om gratis maaltijden in de moskee uit te delen.
De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani had de moskee vrijdagochtend bezocht.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
8 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
9 uur geleden