Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden door verdrukking in moskee in Damascus

Doden en gewonden door verdrukking in moskee in Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - In een moskee in de Syrische hoofdstad Damascus zijn vrijdag zeker vier mensen door verdrukking om het leven gekomen. Ook raakten zeker zestien mensen gewond. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA op basis van een verklaring van de lokale gezondheidsautoriteiten.

Onder de dodelijke slachtoffers zijn in ieder geval drie vrouwen. Onder de gewonden zijn meerdere kinderen. Volgens de lokale autoriteiten liepen zij onder meer botbreuken en blauwe plekken op. Ook zijn kinderen flauwgevallen.

De stormloop vond plaats bij de historische Umayyad-moskee. De moskee stamt uit de achtste eeuw en is een van de oudste en grootste moskeeën ter wereld. Volgens de gouverneur van Damascus Maher Marwan werden de slachtoffers verdrukt tijdens een "civiel evenement" in de moskee. Volgens Marwan onderzoeken de autoriteiten hoe de stormloop kon ontstaan. Hij beloofde dat de schuldigen ter verantwoording worden geroepen.

Gratis maaltijden

Een fotograaf voor het Franse persbureau AFP meldde dat een grote menigte zich bij de moskee had verzameld omdat er gratis maaltijden werden uitgedeeld. Volgens de krant Al-Watan was het evenement georganiseerd door een bekende influencer. Abu Omar, een youtuber en chef-kok met een restaurant in Istanbul, plaatste eerder op vrijdag een video online waarin hij voorbereidingen trof om gratis maaltijden in de moskee uit te delen.

De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani had de moskee vrijdagochtend bezocht.

Meer uit Buitenland

Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

4 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

5 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

5 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

8 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

10 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

16 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

17 uur geleden