Doden en gewonden door verdrukking in moskee in Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - In een moskee in de Syrische hoofdstad Damascus zijn vrijdag zeker vier mensen door verdrukking om het leven gekomen. Ook raakten zeker zestien mensen gewond. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA op basis van een verklaring van de lokale gezondheidsautoriteiten.
Onder de dodelijke slachtoffers zijn in ieder geval drie vrouwen. Onder de gewonden zijn meerdere kinderen. Volgens de lokale autoriteiten liepen zij onder meer botbreuken en blauwe plekken op. Ook zijn kinderen flauwgevallen.
De stormloop vond plaats bij de historische Umayyad-moskee. De moskee stamt uit de achtste eeuw en is een van de oudste en grootste moskeeën ter wereld. Volgens de gouverneur van Damascus Maher Marwan werden de slachtoffers verdrukt tijdens een "civiel evenement" in de moskee. Volgens Marwan onderzoeken de autoriteiten hoe de stormloop kon ontstaan. Hij beloofde dat de schuldigen ter verantwoording worden geroepen.
Gratis maaltijden
Een fotograaf voor het Franse persbureau AFP meldde dat een grote menigte zich bij de moskee had verzameld omdat er gratis maaltijden werden uitgedeeld. Volgens de krant Al-Watan was het evenement georganiseerd door een bekende influencer. Abu Omar, een youtuber en chef-kok met een restaurant in Istanbul, plaatste eerder op vrijdag een video online waarin hij voorbereidingen trof om gratis maaltijden in de moskee uit te delen.
De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani had de moskee vrijdagochtend bezocht.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.
31 minuten geledenHACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.
3 uur geledenBALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.
11 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.
13 uur geleden