
Doden en gewonden door verdrukking in moskee in Damascus
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - In een moskee in de Syrische hoofdstad Damascus zijn vrijdag zeker vier mensen door verdrukking om het leven gekomen. Ook raakten zeker zestien mensen gewond. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA op basis van een verklaring van de lokale gezondheidsautoriteiten.
Onder de dodelijke slachtoffers zijn in ieder geval drie vrouwen. Onder de gewonden zijn meerdere kinderen. Volgens de lokale autoriteiten liepen zij onder meer botbreuken en blauwe plekken op. Ook zijn kinderen flauwgevallen.
De stormloop vond plaats bij de historische Umayyad-moskee. De moskee stamt uit de achtste eeuw en is een van de oudste en grootste moskeeën ter wereld. Volgens de gouverneur van Damascus Maher Marwan werden de slachtoffers verdrukt tijdens een "civiel evenement" in de moskee. Volgens Marwan onderzoeken de autoriteiten hoe de stormloop kon ontstaan. Hij beloofde dat de schuldigen ter verantwoording worden geroepen.
Gratis maaltijden
Een fotograaf voor het Franse persbureau AFP meldde dat een grote menigte zich bij de moskee had verzameld omdat er gratis maaltijden werden uitgedeeld. Volgens de krant Al-Watan was het evenement georganiseerd door een bekende influencer. Abu Omar, een youtuber en chef-kok met een restaurant in Istanbul, plaatste eerder op vrijdag een video online waarin hij voorbereidingen trof om gratis maaltijden in de moskee uit te delen.
De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani had de moskee vrijdagochtend bezocht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de regering om het ministerie van Onderwijs verder te ontmantelen. De hoogste rechters besloten om een uitspraak van een lagere rechter te schrappen, die juist een deel van de massa-ontslagen van afgelopen maanden had teruggedraaid. Door het oordeel van het Hooggerechtshof mag de regering nu weer doorgaan met het ontslaan van functionarissen.
14 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump dankbaar is voor diens deal met NAVO-landen. Die overeenkomst moet ervoor zorgen dat Oekraïne de beschikking krijgt over Amerikaanse luchtverdedigingswapens, raketten en munitie. Ook zette Trump Rusland onder druk om binnen vijftig dagen een "deal" te sluiten met Oekraïne. Anders zouden zware heffingen volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht dat China en India er bij Rusland op gaan aandringen om serieuzer te gaan onderhandelen met Oekraïne. Als het Kremlin dat blijft weigeren, worden zij immers getroffen door Amerikaanse sancties, stelt Rutte.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De buitenlandchef van de EU heeft voorzichtig positief gereageerd op het ultimatum dat de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld. Kaja Kallas noemde het tegenover de pers een goede zaak dat Trump een krachtig standpunt inneemt tegenover Rusland. "Aan de andere kant is 50 dagen een erg lange periode als we zien dat er elke dag onschuldige burgers worden gedood."
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Hamas heeft tijdens het moeizaam verlopende overleg over een bestand in de Gazastrook uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die zou een deal in de weg staan. "Netanyahu is bedreven in het dwarsbomen van onderhandelingen en is niet bereid om tot enige overeenkomst te komen", stelt Hamas in een verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne krijgt dankzij een nieuwe wapendeal met de Verenigde Staten "luchtverdedigingswapens, raketten en munitie", zegt NAVO-chef Mark Rutte. Europese landen kopen die van de VS, waarna zij Oekraïne kunnen helpen, zei Rutte op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump. Er zitten in ieder geval de felbegeerde Patriot-luchtverdedigingssystemen bij, zei Trump.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten dreigen Rusland met "heel zware heffingen" als het niet binnen vijftig dagen een "deal" sluit over Oekraïne. De Amerikaanse president Donald Trump is "heel ongelukkig" met de houding van het Kremlin, zei hij tijdens een bezoek van NAVO-chef Mark Rutte.
5 uur geleden