Doden en gewonden door schietpartij winkelcentrum VS
BOISE (ANP) - Een gewapende man heeft maandag zeker twee mensen doodgeschoten in een winkelcentrum in Boise, in de Amerikaanse staat Idaho. Ook verwondde hij vijf anderen, onder wie een politieagent. De politie heeft de vermoedelijke schutter aangehouden.
Op een persconferentie zei commissaris Ryan Lee dat de politie maandag rond 13.15 uur plaatselijke tijd een melding kreeg dat geschoten werd in het Towne Square winkelcentrum in Boise, het grootste winkelcentrum van de stad. Ter plaatse zagen agenten een man die voldeed aan het signalement van de schutter. Er ontstond een vuurgevecht waarbij een van de agenten gewond raakte. Ook de verdachte raakte gewond en kon vervolgens worden overmeesterd. Zijn toestand zou kritiek zijn.
De politie heeft na de schietpartij het hele winkelcentrum doorzocht, maar volgens Lee handelde de schutter waarschijnlijk alleen. Zijn motief is nog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
9 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
11 uur geleden