Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden door schietpartij winkelcentrum VS

Doden en gewonden door schietpartij winkelcentrum VS

BOISE (ANP) - Een gewapende man heeft maandag zeker twee mensen doodgeschoten in een winkelcentrum in Boise, in de Amerikaanse staat Idaho. Ook verwondde hij vijf anderen, onder wie een politieagent. De politie heeft de vermoedelijke schutter aangehouden.

Op een persconferentie zei commissaris Ryan Lee dat de politie maandag rond 13.15 uur plaatselijke tijd een melding kreeg dat geschoten werd in het Towne Square winkelcentrum in Boise, het grootste winkelcentrum van de stad. Ter plaatse zagen agenten een man die voldeed aan het signalement van de schutter. Er ontstond een vuurgevecht waarbij een van de agenten gewond raakte. Ook de verdachte raakte gewond en kon vervolgens worden overmeesterd. Zijn toestand zou kritiek zijn.

De politie heeft na de schietpartij het hele winkelcentrum doorzocht, maar volgens Lee handelde de schutter waarschijnlijk alleen. Zijn motief is nog onduidelijk.

Meer uit Buitenland

Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

16 minuten geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

49 minuten geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

50 minuten geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

2 uur geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

3 uur geleden
Regeringsleger Jemen claimt controle over Bab al-Mandeb

DHUBAB (ANP/RTR) - Het Jemenitische regeringsleger zegt de controle over de zeestraat Bab al-Mandeb terug te hebben veroverd op de Houthi's, meldt Al Jazeera. Die groep nam het gebied rond die belangrijke vaarroute vorige maand in na een snelle opmars, maar het regeringsleger kondigde maandag een tegenoffensief aan.

3 uur geleden
Andrew Mountbatten-Windsor start rechtszaak tegen politie

LONDEN (ANP) - Andrew Mountbatten-Windsor is een rechtszaak gestart tegen Thames Valley Police. De voormalige prins wil de rechtmatigheid van de huiszoekingsbevelen die in februari tot zijn arrestatie leidden, laten onderzoeken, meldt persbureau Reuters maandag.

4 uur geleden