Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden door orkaan in Vietnam

Doden en gewonden door orkaan in Vietnam

HANOI (ANP/DPA) - Minstens zes mensen zijn omgekomen en meer dan honderd gewond geraakt nadat orkaan Noul de centrale kustlijn van Vietnam bereikte.

De tropische storm kwam vrijdag aan land in de buurt van de populaire toeristensteden Hue en Da Nang. Vier mensen stierven in de provincie waar Hue ligt, en één in elk van de aangrenzende provincies Ha Tinh en Quang Binh.

Noul zwakte af toen het de kust trof, maar bracht toch windsnelheden tot 90 kilometer per uur met zich mee. Minstens 112 mensen zijn gewond geraakt door de storm, die ook in de centrale provincies tot grote stroomuitval heeft geleid. De orkaan heeft meer dan 10.000 bomen geveld.

De kuststad Da Nang, die nog maar net weer opengaat na de tweede golf van Covid-19-infecties in het land, had zware overstromingen te verduren na niet-aflatende regenbuien.

Vietnam had de evacuatie van meer dan 500.000 mensen in provincies langs de kustlijn van het land bevolen door de naderende orkaan.

Meer uit Buitenland

ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

47 minuten geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

47 minuten geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

2 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

3 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

4 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

5 uur geleden