Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden door instorten metroviaduct in Mexico-Stad

Doden en gewonden door instorten metroviaduct in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een metroviaduct in Mexico-Stad is maandagavond (lokale tijd) gedeeltelijk ingestort en metrowagons zijn naar beneden gevallen. Er zijn volgens de lokale autoriteiten zeker twintig doden gevallen. Ongeveer vijftig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis.

Videobeelden van de lokale omroep Milenio TV laten zien dat het viaduct deels instort en metrowagons naar beneden vallen, terwijl op de weg eronder meerdere auto's rijden. Het is nog onduidelijk waardoor het ongeluk in het zuidoosten van Mexico-Stad is ontstaan.

Hulpdiensten hebben meerdere slachtoffers uit de metro gehaald. Volgens de leider van het stadsbestuur Claudia Sheinbaum ligt er een auto onder het puin. Ze laat weten dat onder de dodelijke slachtoffers ook minderjarigen waren.

Buitenlandminister Marcelo Ebrard schrijft op Twitter na de "verschrikkelijke tragedie" mee te leven met de slachtoffers en de nabestaanden. Ebrard was regeringsleider, een functie die lijkt op die van burgemeester, van Mexico-Stad toen de metrolijn in kwestie werd gebouwd. Ook biedt hij zijn hulp aan "bij alles wat nodig is".

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

4 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

5 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

5 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

7 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

8 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

8 uur geleden