Doden en gewonden door instorten metroviaduct in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een metroviaduct in Mexico-Stad is maandagavond (lokale tijd) gedeeltelijk ingestort en metrowagons zijn naar beneden gevallen. Er zijn volgens de lokale autoriteiten zeker twintig doden gevallen. Ongeveer vijftig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis.
Videobeelden van de lokale omroep Milenio TV laten zien dat het viaduct deels instort en metrowagons naar beneden vallen, terwijl op de weg eronder meerdere auto's rijden. Het is nog onduidelijk waardoor het ongeluk in het zuidoosten van Mexico-Stad is ontstaan.
Hulpdiensten hebben meerdere slachtoffers uit de metro gehaald. Volgens de leider van het stadsbestuur Claudia Sheinbaum ligt er een auto onder het puin. Ze laat weten dat onder de dodelijke slachtoffers ook minderjarigen waren.
Buitenlandminister Marcelo Ebrard schrijft op Twitter na de "verschrikkelijke tragedie" mee te leven met de slachtoffers en de nabestaanden. Ebrard was regeringsleider, een functie die lijkt op die van burgemeester, van Mexico-Stad toen de metrolijn in kwestie werd gebouwd. Ook biedt hij zijn hulp aan "bij alles wat nodig is".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
1 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
6 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
13 uur geleden