Doden en gewonden door instorten metroviaduct in Mexico-Stad
MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een metroviaduct in Mexico-Stad is maandagavond (lokale tijd) gedeeltelijk ingestort en metrowagons zijn naar beneden gevallen. Er zijn volgens de lokale autoriteiten zeker twintig doden gevallen. Ongeveer vijftig gewonden zijn opgenomen in het ziekenhuis.
Videobeelden van de lokale omroep Milenio TV laten zien dat het viaduct deels instort en metrowagons naar beneden vallen, terwijl op de weg eronder meerdere auto's rijden. Het is nog onduidelijk waardoor het ongeluk in het zuidoosten van Mexico-Stad is ontstaan.
Hulpdiensten hebben meerdere slachtoffers uit de metro gehaald. Volgens de leider van het stadsbestuur Claudia Sheinbaum ligt er een auto onder het puin. Ze laat weten dat onder de dodelijke slachtoffers ook minderjarigen waren.
Buitenlandminister Marcelo Ebrard schrijft op Twitter na de "verschrikkelijke tragedie" mee te leven met de slachtoffers en de nabestaanden. Ebrard was regeringsleider, een functie die lijkt op die van burgemeester, van Mexico-Stad toen de metrolijn in kwestie werd gebouwd. Ook biedt hij zijn hulp aan "bij alles wat nodig is".
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
12 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
15 uur geleden