Doden en gewonden door bombardement op Charkov
CHARKOV (ANP/AFP) - Bij een Russische beschieting donderdag op Charkov, dat al weken onder artillerievuur ligt, zijn drie mensen gedood en 23 anderen gewond geraakt. De gouverneur van de noordoostelijke regio in Oekraïne meldt dat vier gewonden er ernstig aan toe zijn.
Charkov, de op een na grootste stad van Oekraïne, ligt ongeveer 40 kilometer van de Russische grens en ligt sinds het begin van de invasie bijna vijf maanden geleden vaak onder vuur. Woensdag kwamen er volgens lokale autoriteiten zeker drie mensen om. Onder de slachtoffers was een 13-jarige jongen wiens lichaam in de buurt van een bushalte werd gezien door journalisten van het Franse persbureau AFP.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland overweegt het makkelijker te maken om wolven af te schieten. Daarover wordt woensdag in de Bondsdag gedebatteerd. Op tafel ligt een voorstel voor een wetswijziging voor zowel het jachtbeleid als het beleid rond natuur- en populatiebehoud.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het blijft nog onduidelijk of Denemarken kan terugvallen op een Europese beschermingsafspraak als de Verenigde Staten Groenland onder dwang zouden overnemen. De Europese Commissie zei eerder dat het verdragsartikel ook voor dat overzeese gebiedsdeel geldt, maar wil daarover nu geen uitsluitsel meer geven. Experts zijn het erover oneens en Nederland stelde eerder dat zulke gebieden niet op de EU-bescherming kunnen rekenen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en onderhandelaar Jared Kushner willen binnenkort naar Moskou reizen om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Ze willen de nieuwste conceptvredesvoorstellen presenteren om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken stuurt zelf meer militairen naar Groenland, maar wil ook dat de NAVO zichtbaarder wordt. De minister van Defensie van het land, Troels Lund Poulsen, heeft dat gezegd in een schriftelijke verklaring aan persbureau AFP. Later woensdag gaat de Deense regering in het Witte Huis in overleg met de Amerikanen, die naar eigen zeggen Groenland in handen willen krijgen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
5 uur geleden