'Doden en gewonden bij treinongeluk Schotland'
ABERDEEN (ANP) - Bij de ontsporing van een passagierstrein in Schotland woensdag op de route Aberdeen - Glasgow zijn volgens Britse media waarschijnlijk twee doden en een aantal zwaargewonden gevallen. SkyNews berichtte dat alles er op wijst dat in ieder geval de machinist het ongeluk niet heeft overleefd en er nog een slachtoffer zou zijn omgekomen. De trein is voor een deel "ondergedompeld" aldus plaatselijke media en het is niet duidelijk of daar nog slachtoffers zijn.
De trein van ScotRail was onderweg naar Glasgow. ScotRail is via de onderneming Abellio dochter van de Nederlandse Spoorwegen. NS-baas Roger van Boxtel noemde het in een tweet een afschuwelijk treinongeluk, mogelijk veroorzaakt door een aardverschuiving en wenste iedereen veel sterkte toe. De Britse en Schotse premiers, Boris Johnson en Nicola Sturgeon spraken beiden van een zeer ernstig ongeluk.
De trein van ScotRail ontspoorde ongeveer 25 kilometer ten zuidoosten van Aberdeen in de gemeente Stonehaven door nog onbekende oorzaak. Stonehaven is woensdag voor een deel ondergelopen als gevolg van hevige regenval. De oorzaak van het treinongeluk is waarschijnlijk een aardverschuiving die is veroorzaakt door dat noodweer, dat de streek in de nacht van dinsdag op woensdag heeft geteisterd. Volgens ooggetuigen is de aandrijvingsmotor door de ontsporing in brand gevlogen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - In Duitsland staat de positie van CDU-kopstuk Jens Spahn onder druk na een rel over draagmoederschap. Zijn prominente partijgenoot Daniel Peters eist nu zijn vertrek.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse regeringspartij Labour heeft Andy Burnham zoals verwacht gekozen als nieuwe leider en daarmee ook als nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Hij volgt Keir Starmer op, die vorige maand onder druk zijn vroegtijdige aftreden aankondigde.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept Rusland op zijn verantwoordelijkheid te aanvaarden voor het neerhalen van de MH17, vrijdag twaalf jaar geleden. Daarbij verloren 298 mensen, onder wie 196 Nederlanders, hun leven. Rusland moet volledig meewerken "aan de inspanningen om gerechtigheid te laten geschieden", stelt Kallas in een verklaring namens de EU.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse parlement heeft de wet op troonopvolging gewijzigd, zo meldden Japanse media vrijdag. De wet wijzigt op twee punten: het wordt mogelijk voor verre mannelijke familieleden om de troon te bestijgen en vrouwelijke leden mogen hun status binnen de keizerlijke familie behouden als ze met een burger trouwen. De wijzigingen richten zich niet op de vraag of vrouwen de troon zouden mogen bestijgen, iets waar volgens recente peilingen wel brede steun voor is in Japan.
3 uur geledenZETTEN (ANP) - Het aantal Europese campings waar alleen volwassenen zijn toegestaan, is in de afgelopen vijf jaar met 41 procent gegroeid. Dat blijkt uit een telling van campingplatform ACSI. Het gaat om in totaal 90 campings.
9 uur geledenSTARBASE (ANP/AFP/RTR) - SpaceX heeft de dertiende testvlucht van Starship op het laatste moment afgeblazen. De lancering werd abrupt gestopt net op het moment dat de motoren van de raket aanstonden om te ontsteken.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental van de twee aardbevingen die Venezuela vorige maand troffen, is opgelopen tot 4930. Dat blijkt uit cijfers die de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez naar buiten heeft gebracht.
9 uur geleden