Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden bij steekpartij in New York

Doden en gewonden bij steekpartij in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Bij een steekpartij in Queens, het grootste stadsdeel van New York, zijn vier mensen gedood, onder wie twee kinderen. Dat meldt de politie. Ook vielen er drie gewonden, onder wie twee politieagenten.

De politie reageerde zondagochtend vroeg op een hulpoproep en trof in de wijk Far Rockaway een huis aan dat in brand was gestoken. Een man kwam net uit het huis gelopen toen de politie arriveerde. Toen de agenten hem aanspraken, trok hij een mes en stak één agent in zijn nek en borst, en een tweede agent in zijn hoofd. Een van hen kon de man nog neerschieten. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, maar bij aankomst dood verklaard.

Toen meer agenten ter plaatse arriveerden, vonden ze een zwaar gewond 11-jarig meisje aan de voorkant van het huis. Ze werd naar het ziekenhuis gebracht, maar overleed daar aan haar verwondingen.

Slachtoffers

Nadat de brandweer van New York ter plaatse was gekomen, vonden de hulpdiensten de lichamen van drie andere mensen in het huis: een 12-jarige jongen, een 44-jarige vrouw en een man van in de 30. Een 61-jarige vrouw werd met ernstige steekwonden naar het ziekenhuis gebracht.

De politie gaat ervan uit dat de neergeschoten man verantwoordelijk was voor het doden en verwonden van de slachtoffers. Zijn motief is nog onbekend.

Meer uit Buitenland

Zelensky: bestand van dertig dagen teken van wil tot vrede

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.

2 uur geleden
President Ecuador: hulp van Israël in strijd tegen drugskartels

QUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.

2 uur geleden
Leger VS begint in juni met ontslaan transgender militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.

7 uur geleden
Russische versterkingen aan grens Europa baren Schoof zorgen

OSLO (ANP) - Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.

7 uur geleden
New York verwacht flink minder buitenlandse toeristen door Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ambtenaren van de Amerikaanse stad New York hebben hun prognose voor het aantal buitenlandse toeristen dit jaar met 17 procent verlaagd. Ze stellen dat de importtarieven en het strenge immigratiebeleid van president Donald Trump bezoekers afschrikken.

7 uur geleden
Kardinaal Eijk voorziet onder nieuwe paus geen revolutie

VATICAANSTAD (ANP) - De Nederlandse kardinaal Wim Eijk verwacht niet dat de nieuwe paus Leo XIV voor een grote revolutie gaat zorgen in de kerk. "Ik denk dat een heel belangrijke taak van de paus is om de eenheid in de kerk te herstellen", zei Eijk vlak na afloop van het conclaaf.

8 uur geleden
India meldt Pakistaanse raket- en droneaanval in Indiaas Kasjmir

NEW DELHI (ANP/DPA) - Pakistan heeft verschillende militaire installaties aangevallen met raketten en drones in het door India gecontroleerde deel van Kasjmir, meldde de Indiase regering donderdag. Een militair station nabij de grens in de Indiase staat Punjab was ook doelwit van de luchtaanvallen, aldus het Indiase leger op X. Pakistan heeft de aanvallen niet bevestigd.

8 uur geleden