Doden en gewonden bij schietpartij op Westelijke Jordaanoever
MAALE ADUMIM (ANP/AFP/RTR) - Drie Palestijnse aanvallers hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever het vuur geopend op automobilisten, meldt de Israëlische politie. Er vielen een dode en acht gewonden. De drie aanvallers zijn ook gedood.
Er werd met automatische wapens geschoten bij een checkpoint nabij de Israëlische nederzetting Maale Adumim, aldus de autoriteiten. De politie spreekt van een terreuraanslag. Twee aanvallers zijn ter plekke gedood. Een derde sloeg aanvankelijk op de vlucht, om vervolgens ook "geneutraliseerd" te worden, zegt de politie.
De Israëlische minister van nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir heeft de plek van de aanval bezocht. Hij zegt dat "de vijanden" erop uit zijn om Israëliërs te treffen. "Ze haten ons." Volgens Ben Gvir ligt de oplossing voor het toenemende geweld op de Westelijke Jordaanoever in de levering van meer wapens.
Ben Gvir zegt dat het recht op leven voor Israëliërs moet voorgaan op de bewegingsvrijheid van de mensen die daar leven onder bestuur van de Palestijnse Autoriteit. "Er moeten meer beperkingen komen en we moeten barrières opwerpen rond de dorpen en de bewegingvrijheid beperken" van de inwoners van de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
45 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
11 uur geleden