
Doden en gewonden bij raketinslag in flatgebouw Odessa
ODESSA (ANP/AFP) - Bij een raketinslag in een flatgebouw in de Oekraïense havenstad Odessa zijn zeker zeventien doden en dertig gewonden gevallen. Het Oekraïense leger stelt dat de raket werd afgevuurd door een Russisch gevechtsvliegtuig dat boven de Zwarte Zee vloog. Volgens de Russische president Vladimir Poetin zijn de Russische strijdkrachten niet verantwoordelijk voor de inslag.
Van het negen verdiepingen tellende flatgebouw is een deel volledig verwoest, aldus een woordvoerder van de hulpdiensten in Odessa. Eerder op donderdag verlieten Russische troepen Slangeneiland, voor de kust van Odessa, dat in de eerste dagen van de oorlog een symbool was geworden van het Oekraïense verzet. Slangeneiland, 140 kilometer ten zuiden van Odessa, heeft een strategische ligging. Het ligt in de Zwarte Zee op zeeroutes van Odessa naar Varna en Istanbul.
Het Kremlin liet donderdag weten dat de terugtrekking van troepen een gebaar van goede wil was om te komen tot een internationale overeenkomst voor de uitvoer van Oekraïens graan. Veel Oekraïens graan zou dan van Odessa naar Istanbul kunnen varen. Oekraïne claimt het Slangeneiland heroverd te hebben. Maar volgens een Russische parlementariër blijven het luchtruim en de wateren van de Zwarte Zee volledig onder Russische controle en is er van herovering geen sprake.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft Amnesty International verboden. De mensenrechtenorganisatie is op een lijst geplaatst van "ongewenste organisaties", die hun werkzaamheden in het land moeten staken. Russen riskeren een celstraf als ze samenwerken met zo'n organisatie.
21 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft Palestijnen opgeroepen delen van het zuiden van de Gazastrook meteen te verlaten. Er komt volgens de strijdkrachten een "ongekende aanval aan om de capaciteiten van terroristische organisaties in dit gebied te vernietigen".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft maandag benadrukt dat Israël de controle over de hele Gazastrook zal overnemen. Hij zei dat daarbij om "praktische en diplomatieke redenen" voorkomen moet worden dat daar hongersnood ontstaat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar de steun die zijn rivaal Kamala Harris tijdens haar campagne kreeg van beroemdheden. "Kandidaten mogen niet betalen voor steunbetuigingen, wat Kamala wel deed onder het mom van betalen voor entertainment", schreef de president op Truth Social.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De eerste ronde van de Poolse presidentsverkiezing heeft nog geen definitieve winnaar opgeleverd. Dat betekent dat de pro-Europese Rafal Trzaskowski en de nationalistische Karol Nawrocki het in een tweede ronde weer tegen elkaar moeten opnemen.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse douane heeft een enorme hoeveelheid vliegtuigbanden voor Boeing verkeersvliegtuigen in beslag genomen die naar Rusland zouden worden getransporteerd. De export naar Rusland is in strijd met de Europese sancties tegen Rusland. Volgens de Poolse douane gaat het om 5000 kilo aan banden die in een vrachtwagen zijn aangetroffen en die waren opgegeven als autobanden of banden voor bussen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verscherpte grenscontroles en het afwijzen van asielzoekers in Duitsland kunnen niet veel langer worden gehandhaafd. Daarvoor waarschuwt de Duitse politievakbond, verwijzend naar overbelast personeel en opgeschorte trainingsprogramma's.
7 uur geleden