Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden bij raketinslag in flatgebouw Odessa

Doden en gewonden bij raketinslag in flatgebouw Odessa

ODESSA (ANP/AFP) - Bij een raketinslag in een flatgebouw in de Oekraïense havenstad Odessa zijn zeker zeventien doden en dertig gewonden gevallen. Het Oekraïense leger stelt dat de raket werd afgevuurd door een Russisch gevechtsvliegtuig dat boven de Zwarte Zee vloog. Volgens de Russische president Vladimir Poetin zijn de Russische strijdkrachten niet verantwoordelijk voor de inslag.

Van het negen verdiepingen tellende flatgebouw is een deel volledig verwoest, aldus een woordvoerder van de hulpdiensten in Odessa. Eerder op donderdag verlieten Russische troepen Slangeneiland, voor de kust van Odessa, dat in de eerste dagen van de oorlog een symbool was geworden van het Oekraïense verzet. Slangeneiland, 140 kilometer ten zuiden van Odessa, heeft een strategische ligging. Het ligt in de Zwarte Zee op zeeroutes van Odessa naar Varna en Istanbul.

Het Kremlin liet donderdag weten dat de terugtrekking van troepen een gebaar van goede wil was om te komen tot een internationale overeenkomst voor de uitvoer van Oekraïens graan. Veel Oekraïens graan zou dan van Odessa naar Istanbul kunnen varen. Oekraïne claimt het Slangeneiland heroverd te hebben. Maar volgens een Russische parlementariër blijven het luchtruim en de wateren van de Zwarte Zee volledig onder Russische controle en is er van herovering geen sprake.

Meer uit Buitenland

Venezuela zet oorlogsschepen in tegen Amerikaanse aanwezigheid

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela laat in reactie op de aanwezigheid van Amerikaanse oorlogsschepen zelf ook oorlogsschepen voor de kust varen. De Verenigde Staten stuurden vorige week drie vaartuigen naar de wateren rond het land om drugssmokkel tegen te gaan en druk te zetten op president Nicolás Maduro.

1 uur geleden
VN creëren adviesorgaan over kunstmatige intelligentie

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben een adviesorgaan opgericht over kunstmatige intelligentie (AI). Lidstaten maakten zich zorgen over de snelle ontwikkeling van de technologie en hadden om zo'n instantie gevraagd.

2 uur geleden
Trump wil doodstraf voor moordenaars in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat iedereen die een moord pleegt in de hoofdstad Washington de doodstraf krijgt. Volgens hem is dat nodig om de misdaad in de stad aan te pakken. De doodstraf is in Washington al sinds 1981 afgeschaft.

2 uur geleden
Politie arresteert honderden mensen bij Notting Hill Carnival

LONDEN (ANP/DPA) - De Londense politie heeft naar eigen zeggen tijdens het Notting Hill Carnival afgelopen weekend meer dan vijfhonderd verdachten gearresteerd. Gezichtsherkenning heeft volgens de politie een belangrijke rol gehad bij de aanhouding en vervolging van verdachten.

3 uur geleden
Israël: zes Hamasstrijders gedood bij aanval op ziekenhuis

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische functionarissen hebben gezegd dat bij een aanval op een ziekenhuis maandag in de Gazastrook onder meer zes "terroristen" van de Palestijnse beweging Hamas zijn gedood. Bij de aanval werden zeker twintig mensen gedood, onder wie vijf journalisten.

5 uur geleden
VS trekken visum in van Braziliaanse minister

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Ricardo Lewandowski kan voorlopig niet meer afreizen naar de Verenigde Staten. Washington heeft zijn visum ingetrokken, verkondigde de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

6 uur geleden
Nederland wil aandacht voor staal bij nieuwe afspraken EU en VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan leven met de eerste handelsafspraken die zijn gemaakt tussen de EU en VS, maar dringt aan op "speciale aandacht" voor de Amerikaanse importheffing van 50 procent op staal bij vervolgafspraken. Dat schrijft demissionair minister Ruben Brekelmans (Buitenlandse Zaken, VVD) in een reactie op de vorige week naar buiten gebrachte afspraken.

7 uur geleden