Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden bij nieuwe demonstraties in Myanmar

Doden en gewonden bij nieuwe demonstraties in Myanmar

]YANGON (ANP/RTR) - De politie van Myanmar heeft zondag bij nieuwe protestacties zeker twee demonstranten gedood en meerdere andere betogers verwond. Dat melden lokale media en politici. De protesten vonden onder meer plaats in de hoofdstad Yangon.

Politieagenten rukten uit naar meerdere plekken waar betogers zich zondagochtend (lokale tijd) begonnen te verzamelen. Veel demonstranten hadden zich voorbereid en droegen bijvoorbeeld beschermende kleding. De politie schoot in de lucht en gooide flitsgranaten om betogers in het nauw te drijven en een einde te maken aan protestacties.

In Myanmar wordt al weken gedemonstreerd omdat het leger de macht heeft overgenomen. Betogers eisen dat de opgepakte regeringsleider Aung San Suu Kyi wordt vrijgelaten. Het leger meent dat er is gefraudeerd bij een verkiezing die vorig jaar overtuigend werd gewonnen door de partij van de Nobelprijswinnares.

De Myanmarese gezant bij de Verenigde Naties is inmiddels ontslagen, maakte de staatstelevisie zaterdag bekend. VN-ambassadeur Kyaw Moe Tun keerde zich vrijdag tegen het militaire regime en vroeg de internationale gemeenschap zich in te zetten voor het herstel van de democratie in zijn land. Hij noemde de coup in een tien minuten durende speech voor de Algemene Vergadering van de VN "illegaal en ongrondwettig". Het ontslag van Kyaw Moe Tun heeft voor meer frustraties bij de betogers gezorgd.

Meer uit Buitenland

Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

1 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

3 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

4 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

4 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

5 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

5 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

5 uur geleden