Doden en gewonden bij nieuwe demonstraties in Myanmar
]YANGON (ANP/RTR) - De politie van Myanmar heeft zondag bij nieuwe protestacties zeker twee demonstranten gedood en meerdere andere betogers verwond. Dat melden lokale media en politici. De protesten vonden onder meer plaats in de hoofdstad Yangon.
Politieagenten rukten uit naar meerdere plekken waar betogers zich zondagochtend (lokale tijd) begonnen te verzamelen. Veel demonstranten hadden zich voorbereid en droegen bijvoorbeeld beschermende kleding. De politie schoot in de lucht en gooide flitsgranaten om betogers in het nauw te drijven en een einde te maken aan protestacties.
In Myanmar wordt al weken gedemonstreerd omdat het leger de macht heeft overgenomen. Betogers eisen dat de opgepakte regeringsleider Aung San Suu Kyi wordt vrijgelaten. Het leger meent dat er is gefraudeerd bij een verkiezing die vorig jaar overtuigend werd gewonnen door de partij van de Nobelprijswinnares.
De Myanmarese gezant bij de Verenigde Naties is inmiddels ontslagen, maakte de staatstelevisie zaterdag bekend. VN-ambassadeur Kyaw Moe Tun keerde zich vrijdag tegen het militaire regime en vroeg de internationale gemeenschap zich in te zetten voor het herstel van de democratie in zijn land. Hij noemde de coup in een tien minuten durende speech voor de Algemene Vergadering van de VN "illegaal en ongrondwettig". Het ontslag van Kyaw Moe Tun heeft voor meer frustraties bij de betogers gezorgd.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
11 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
15 uur geleden