Doden en gewonden bij Israëlische actie op Westoever
JENIN (ANP/RTR) - Israëlische troepen hebben vier Palestijnen gedood bij een actie in Jenin op de Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten zijn er meer dan veertig gewonden gevallen.
De Israëlische politie bevestigt dat er een aanval plaatsvond op twee Palestijnen, die verantwoordelijk zouden zijn voor aanslagen. Toen de Israëliërs een gebouw hadden omsingeld, zouden de verdachten het vuur hebben geopend. Daarbij is ook een explosief afgegaan. Een Palestijnse militiegroep zegt dat een van de dodelijke slachtoffers de broer is van iemand die een aanslag in Tel Aviv heeft gepleegd. Daarbij vielen drie doden.
In de stad Jenin laaien de spanningen tussen Israël en de Palestijnen vaak op. Bij de stad staat een vluchtelingenkamp, dat onder Israëliërs bekendstaat als een bolwerk van Palestijnse milities. Het Israëlische leger doet regelmatig invallen waarbij mensen om het leven komen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
50 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
2 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
5 uur geleden