Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon
BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
Eerder op zaterdag raakten bij een luchtaanval op een auto in Bint Jbeil, circa 4 kilometer ten noorden van de grens met Israël, zeven mensen gewond. In dezelfde streek vielen ook een dode en vier gewonden bij een Israëlische aanval.
Israël heeft de aanvallen bevestigd en spreekt over wapensmokkelaars voor de Libanese sjiitische beweging Hezbollah. Ongeveer een jaar geleden werd er na een bloedige strijd in Zuid-Libanon een wapenstilstand tussen Israël en Hezbollah gesloten. Onder druk van Israël en de VS moet Hezbollah sindsdien ontwapend worden, maar dat werkt de beweging in Israëlische ogen tegen.
De Europese Unie heeft de aanvallen veroordeeld en Israël opgeroepen zich aan het bestand te houden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
3 uur geleden