Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden bij grote brand in vluchtelingenkamp Bangladesh

Doden en gewonden bij grote brand in vluchtelingenkamp Bangladesh

COX'S BAZAR (ANP/AFP) - Bij een enorme brand in een uit krotten bestaand vluchtelingenkamp in Bangladesh zijn zeker vijftien doden en honderden gewonden gevallen. Van het lot van naar schatting vierhonderd mensen is nog niets bekend. De enorme brand brak maandag uit en was de derde brand in vier dagen tijd. Het kamp Balukhali wordt bewoond door vluchtelingen van de Rohingya-minderheid uit het 7 kilometer verderop gelegen Myanmar.

Het kamp bestaat voornamelijk uit zeer brandbare krotten waarvan er naar schatting 2000 in vlammen zijn opgegaan en duizenden andere zwaar zijn beschadigd. Mogelijk zijn er 50.000 mensen hun onderkomens kwijtgeraakt.

De Rohingya vormen een islamitische minderheid in Myanmar. Ze worden er al lange tijd vervolgd zoals in een wrede campagne van de strijdkrachten in 2017 om de moslims te verdrijven. Bijna een miljoen Rohingya leven als vluchtelingen in Bangladesh, vooral in het zuidoosten van het land vlakbij de grens.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

53 minuten geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

5 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

6 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

8 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

8 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

10 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

10 uur geleden