Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden en gewonden bij grote brand in vluchtelingenkamp Bangladesh

Doden en gewonden bij grote brand in vluchtelingenkamp Bangladesh

COX'S BAZAR (ANP/AFP) - Bij een enorme brand in een uit krotten bestaand vluchtelingenkamp in Bangladesh zijn zeker vijftien doden en honderden gewonden gevallen. Van het lot van naar schatting vierhonderd mensen is nog niets bekend. De enorme brand brak maandag uit en was de derde brand in vier dagen tijd. Het kamp Balukhali wordt bewoond door vluchtelingen van de Rohingya-minderheid uit het 7 kilometer verderop gelegen Myanmar.

Het kamp bestaat voornamelijk uit zeer brandbare krotten waarvan er naar schatting 2000 in vlammen zijn opgegaan en duizenden andere zwaar zijn beschadigd. Mogelijk zijn er 50.000 mensen hun onderkomens kwijtgeraakt.

De Rohingya vormen een islamitische minderheid in Myanmar. Ze worden er al lange tijd vervolgd zoals in een wrede campagne van de strijdkrachten in 2017 om de moslims te verdrijven. Bijna een miljoen Rohingya leven als vluchtelingen in Bangladesh, vooral in het zuidoosten van het land vlakbij de grens.

Meer uit Buitenland

EU bedankt leiders Midden-Oosten voor hulp terugkeer Europeanen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.

6 minuten geleden
Macron kondigt 'defensieve' missie aan voor heropening zeestraat

PAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.

9 minuten geleden
Libanese Hezbollah-beweging zweert trouw aan nieuwe leider Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.

23 minuten geleden
Libanees parlement schuift verkiezingen twee jaar vooruit

BEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.

51 minuten geleden
EU roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

55 minuten geleden
Weer Iraanse raket neergehaald die Turkije binnenvloog

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De NAVO-luchtverdediging heeft opnieuw een Iraanse raket neergehaald die NAVO-land Turkije binnenvloog. Dat meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie. Vorige week werd boven Syrië al een raket uit de lucht geschoten die op weg was naar Zuidoost-Turkije.

1 uur geleden
Noorse politie zoekt verdachte om explosie ambassade VS in Oslo

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie is op zoek naar een verdachte die is opgedoken op beelden rond de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo, afgelopen weekend. De dienst heeft een foto gedeeld van de in zwarte kleding gehulde persoon, die ervan wordt verdacht een explosief te hebben geplaatst bij het pand. Een terroristisch motief wordt niet uitgesloten, meldde de politie zondag al.

2 uur geleden