Doden en duizend gebouwen verwoest bij branden Los Angeles
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Bij grote bosbranden aan de rand van Los Angeles zijn zeker twee mensen om het leven gekomen, meldt de brandweer. "Een aanzienlijk aantal" zou gewond zijn geraakt. Zeker duizend gebouwen zijn verwoest door de vlammen.
Het is nog onduidelijk waardoor de branden rond de Amerikaanse stad zijn ontstaan. Volgens de brandweer breiden ze zich nog steeds verder uit en is het lastig om het vuur onder controle te krijgen. De brand heeft zich verspreid over zeker 5000 hectare. Er zijn al meer dan 52.000 mensen geëvacueerd en dat worden er waarschijnlijk nog meer.
Er staan zeer zware winden rond Los Angeles, waardoor het vuur zich snel verspreid. De burgemeester heeft de noodtoestand uitgeroepen. Agenten gaan van deur tot deur om mensen te waarschuwen dat ze moeten evacueren.
De autoriteiten vragen de inwoners van de stad om water te besparen, zodat er zoveel mogelijk bluswater beschikbaar is voor de brandweer. Volgens de krant LA Times zou er te weinig water zijn en merkt de brandweer al dat sommige brandkranen geen water meer hebben.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
7 minuten geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
3 uur geleden