Doden en duizend gebouwen verwoest bij branden Los Angeles
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Bij grote bosbranden aan de rand van Los Angeles zijn zeker twee mensen om het leven gekomen, meldt de brandweer. "Een aanzienlijk aantal" zou gewond zijn geraakt. Zeker duizend gebouwen zijn verwoest door de vlammen.
Het is nog onduidelijk waardoor de branden rond de Amerikaanse stad zijn ontstaan. Volgens de brandweer breiden ze zich nog steeds verder uit en is het lastig om het vuur onder controle te krijgen. De brand heeft zich verspreid over zeker 5000 hectare. Er zijn al meer dan 52.000 mensen geëvacueerd en dat worden er waarschijnlijk nog meer.
Er staan zeer zware winden rond Los Angeles, waardoor het vuur zich snel verspreid. De burgemeester heeft de noodtoestand uitgeroepen. Agenten gaan van deur tot deur om mensen te waarschuwen dat ze moeten evacueren.
De autoriteiten vragen de inwoners van de stad om water te besparen, zodat er zoveel mogelijk bluswater beschikbaar is voor de brandweer. Volgens de krant LA Times zou er te weinig water zijn en merkt de brandweer al dat sommige brandkranen geen water meer hebben.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
38 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
4 uur geleden