Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door zware explosie in West-Duits chemiepark

Doden door zware explosie in West-Duits chemiepark

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Zeker twee mensen zijn omgekomen door een zware explosie op een groot chemiepark in het West-Duitse Leverkusen. Daarnaast hebben 31 medewerkers verwondingen opgelopen en worden vijf anderen vermist. De ontploffing vond plaats bij een afvalverwerkingsinstallatie van het bedrijf Currenta.

Het chemiepark meldt dat de zoektocht naar de vermisten "op volle toeren" doorgaat. "Helaas neemt de hoop om ze levend terug te vinden af", aldus de manager. De explosie vond dinsdag omstreeks 09.40 uur plaats. Over de oorzaak is nog niets bekend. De politie kan het onderzoek naar de toedracht pas starten als de hulpdiensten hun werk hebben afgerond.

Het ongeluk vond volgens Duitse media plaats bij de opslag met tanks bij de vuilverbranding. Een tank met oplosmiddelen stond urenlang in brand. Op het getroffen bedrijventerrein Chempark in Leverkusen tussen Düsseldorf en Keulen, in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen, is ook chemieconcern Bayer gevestigd. De knal was tot in de wijde omgeving te horen. Ook steeg er een rookpluim op van honderden meters hoog.

De hulpdiensten riepen omwonenden op binnen te blijven en ramen en deuren gesloten te houden. Ook belangrijke snelwegen in de buurt werden afgesloten. De Duitse burgerbescherming sprak over extreem gevaar. Na metingen van de lucht in een deel van de regio concludeerde de brandweer rond de middag dat de bevolking daar geen gevaar meer liep.

Meer uit Buitenland

NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

5 minuten geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

17 minuten geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

1 uur geleden
Houthi's sluiten Rode Zee voor Israëlische schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Xi Jinping begint eerste bezoek aan Noord-Korea in 7 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.

1 uur geleden
Doden door zware aardbeving voor de kust van de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.

2 uur geleden
Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

4 uur geleden