Doden door zware explosie in West-Duits chemiepark
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Zeker twee mensen zijn omgekomen door een zware explosie op een groot chemiepark in het West-Duitse Leverkusen. Daarnaast hebben 31 medewerkers verwondingen opgelopen en worden vijf anderen vermist. De ontploffing vond plaats bij een afvalverwerkingsinstallatie van het bedrijf Currenta.
Het chemiepark meldt dat de zoektocht naar de vermisten "op volle toeren" doorgaat. "Helaas neemt de hoop om ze levend terug te vinden af", aldus de manager. De explosie vond dinsdag omstreeks 09.40 uur plaats. Over de oorzaak is nog niets bekend. De politie kan het onderzoek naar de toedracht pas starten als de hulpdiensten hun werk hebben afgerond.
Het ongeluk vond volgens Duitse media plaats bij de opslag met tanks bij de vuilverbranding. Een tank met oplosmiddelen stond urenlang in brand. Op het getroffen bedrijventerrein Chempark in Leverkusen tussen Düsseldorf en Keulen, in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen, is ook chemieconcern Bayer gevestigd. De knal was tot in de wijde omgeving te horen. Ook steeg er een rookpluim op van honderden meters hoog.
De hulpdiensten riepen omwonenden op binnen te blijven en ramen en deuren gesloten te houden. Ook belangrijke snelwegen in de buurt werden afgesloten. De Duitse burgerbescherming sprak over extreem gevaar. Na metingen van de lucht in een deel van de regio concludeerde de brandweer rond de middag dat de bevolking daar geen gevaar meer liep.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische burger die zondag overleed in de kibboets Misgav Am op de grens met Libanon, kwam om door eigen vuur. Dat zegt het Israëlische leger na het voorval te hebben onderzocht. Dat onderzoek wees uit dat er "ernstige problemen en operationele fouten" zijn gemaakt bij het afvuren van artillerie. Hoewel de aanval was gericht tegen Hezbollah-doelen in de regio, raakten per abuis vijf artilleriegranaten de gemeenschap.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".
5 uur geleden