Doden door vergaan boot met migranten op Middellandse Zee
ROME (ANP/AFP) - Zeker negen migranten zijn om het leven gekomen doordat hun boot verging op de Middellandse Zee. De Italiaanse kustwacht zegt dat 22 mensen gered konden worden.
De boot zou zijn vergaan op enkele tientallen kilometers ten zuidoosten van het eiland Lampedusa. Malta had de Italianen om hulp gevraagd.
De kustwacht zegt dat de ruwe zee het reddingswerk bemoeilijkte. Er waren golven van meer dan 2 meter hoog. Overlevenden waren ernstig onderkoeld en zijn naar Lampedusa gebracht.
De autoriteiten stuurden ook een vliegtuig naar het gebied om te kijken of nog drenkelingen gevonden konden worden. Het is onduidelijk hoeveel personen nog worden vermist.
Meer uit Buitenland
PITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
11 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
19 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.
29 minuten geledenKYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.
34 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen was niet aanwezig in Straatsburg bij een debat in het Europees Parlement over een motie van wantrouwen tegen haar. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) sprak maandagavond in haar plaats namens de Commissie in het parlement.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geleden