Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door treinongeval in Duitsland

Doden door treinongeval in Duitsland

KEULEN (ANP/DPA) - Twee mensen zijn om het leven gekomen door een treinongeval in de buurt van Keulen. Het gaat om spoorwerkers die aan het eind van de ochtend zijn geraakt door een intercity. Het is nog onduidelijk waarom zij zich op de rails bevonden op het moment dat daar een trein passeerde.

De politie zegt dat de trein ongeveer 160 kilometer per uur reed op het moment van de aanrijding. De spoorwerkers waren op slag dood. Vijf collega's die het ongeval zagen gebeuren, waren in shock. Zij bleven verder ongedeerd. Duitse media hadden aanvankelijk bericht dat sprake was van vijf gewonden.

Geëmotioneerde nabestaanden verzamelden zich in de loop van de dag bij de plek van het ongeval bij de plaats Hürth, in het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen. De trein moest na de aanrijding worden weggesleept vanwege een probleem met het remsysteem. Dat is vermoedelijk veroorzaakt door de aanrijding. Het treinverkeer kon ongeveer zeven uur na de aanrijding worden hervat.

In de trein zaten ongeveer vijftig passagiers. Zij konden pas na enkele uren uit de wagons worden gehaald. Daarna zijn ze met bussen weggebracht. Deelstaatpremier Hendrik Wüst sprak op Twitter zijn afschuw uit over het ongeval. "Ik leef mee met de nabestaanden en met de collega's van de slachtoffers die getuige waren van deze verschrikkelijke tragedie."

Meer uit Buitenland

Hamas bereid 10 gijzelaars vrij te laten bij staakt-het-vuren

DOHA (ANP/RTR) - Hamas zegt bereid te zijn tien gijzelaars vrij te laten bij een staakt-het-vuren met Israël. Volgens de Palestijnse militante beweging verlopen de onderhandelingen momenteel moeizaam en zou dat komen door Israëlische "koppigheid".

47 minuten geleden
VS leggen sancties op aan VN-rapporteur voor Palestijnse gebieden

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Francesca Albanese, de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken ,Marco Rubio, schrijft op X dat zij daarmee gestraft wordt voor haar "onwettige en schandalige pogingen" om Israëlische en Amerikaanse functionarissen en individuen te laten vervolgen.

1 uur geleden
Weer arrestatiebevel uitgevaardigd tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de afgezette president Yoon Suk-yeol wegens de militaire noodtoestand van december, bericht persbureau Yonhap. De politicus zat eerder bijna twee maanden vast in verband met het onderzoek naar de noodtoestand die hij uitriep.

1 uur geleden
Netflixhit Queer Eye stopt na tiende seizoen

LOS GATOS (ANP) - De hitserie Queer Eye van Netflix stopt na tien seizoenen. Deadline meldt dat de laatste reeks binnenkort op de streamingdienst te zien is.

1 uur geleden
Israëlische leger: nu juiste omstandigheden voor Gaza-deal

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerleider Eyal Zamir zijn in de Gazastrook nu de "juiste omstandigheden" gecreëerd voor een deal met Hamas. Hij stelt dat die Palestijnse militante beweging nu dusdanig verzwakt is dat er gepraat kan worden over een overeenkomst over de vrijlating van de gijzelaars.

2 uur geleden
Europees hof draait verkiezingsuitsluiting Le Pen niet terug

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.

3 uur geleden
Houthi's claimen aanval op schip in Rode Zee

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's claimen verantwoordelijk te zijn voor het tot zinken brengen van het schip Eternity C in de Rode Zee. Het vrachtschip werd eerder deze week aangevallen.

4 uur geleden