Doden door stormloop bij voetbalstadion in El Salvador
SAN SALVADOR (ANP/AFP/DPA) - In El Salvador zijn zeker twaalf doden gevallen tijdens een stormloop bij een voetbalstadion. Ongeveer honderd mensen, onder wie kinderen, raakten gewond. De toestand van twee gewonden is kritiek.
Het ging zaterdag volgens voorlopige informatie mis toen mensen het Cuscatlán-stadion in de hoofdstad San Salvador binnen probeerden te komen. De wedstrijd tussen FC Alianza en CD FAS werd gestaakt zodat de hulpdiensten voetbalfans konden evacueren.
De lokale krant La Prensa Gráfica schrijft dat fans klaagden dat het stadion, dat ruimte biedt aan ruim 53.000 toeschouwers, al overvol was terwijl nog niet iedereen binnen was. "Mensen buiten drongen naar binnen, ze vielen over ons heen", aldus een van aanwezigen.
Negen slachtoffers overleden volgens de politie ter plaatse. Na de stormloop werden rond de honderd mensen naar ziekenhuizen gebracht, een aantal vanwege tekenen van verstikking. President Nayib Bukele heeft gezegd dat het incident zal worden onderzocht en belooft dat de verantwoordelijken worden gestraft.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Zeker 68.000 huishoudens in het westen van Frankrijk zitten zonder stroom door de hittegolf die het land teistert. Volgens de autoriteiten in het departement Finistère hebben de extreem hoge temperaturen gezorgd voor problemen met het elektriciteitsnetwerk.
1 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.
2 uur geledenSEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.
7 uur geleden