Doden door storm die over Griekenland raast
ATHENE (ANP/AFP) - Een storm die over Griekenland raast, heeft zeker twee mensen het leven gekost. Ook raakten wegen en gebouwen beschadigd.
Twee mannen op het eiland Lemnos kwamen om het leven door ongelukken. Televisiezender ERT zond beelden uit van overstroomde velden op het eiland, waar de mensen voornamelijk van de landbouw leven.
Op Rhodos, dat een belangrijke toeristenindustrie heeft, beschadigde de storm in de nacht van zaterdag op zondag wegen, huizen en andere gebouwen, melden plaatselijke autoriteiten. Tientallen mensen werden geëvacueerd.
Storm Bora kwam zaterdag aan land in Griekenland en zal naar verwachting zware sneeuwval brengen in het noorden en noordwesten. Op zaterdag gaf de burgerbeschermingsdienst een noodalarm uit waarin werd gewaarschuwd voor stortregens en harde wind op meerdere plaatsen in het land, onder meer de regio rond Athene.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
2 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
3 uur geleden