Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doden door schietpartij in Jeruzalem

Doden door schietpartij in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP) - Het dodental door een schietpartij in Jeruzalem is gestegen naar vijf. Dat berichten Israëlische media, waaronder Haaretz en Times of Israel. De ambulancedienst meldde eerder dat er ongeveer vijftien gewonden waren.

Zeker zeven van de slachtoffers liepen volgens mediaberichten ernstige verwondingen op. De autoriteiten hebben aangegeven dat twee verdachten zijn uitgeschakeld. Het is nog onduidelijk of dat betekent dat ze zijn gedood.

Veiligheidsfunctionarissen zeggen volgens Times of Israel dat de schutters Palestijnen zijn uit de bezette Westelijke Jordaanoever. Er loopt nog een onderzoek naar hun identiteit. Premier Benjamin Netanyahu houdt volgens zijn kantoor overleg met veiligheidschefs.

Over wat precies is voorgevallen, bestaat nog onduidelijkheid. Mogelijk waren passagiers van een bus het doelwit, maar de autoriteiten hebben dat nog niet bevestigd. Een hulpverlener zei tegen de Israëlische krant Haaretz dat mensen na de schietpartij op straat lagen.

Meer uit Buitenland

Beroep in corruptiezaak tegen Le Pen vastgesteld op 13 januari

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het beroep in de corruptiezaak tegen partijleider Marine Le Pen en andere leden van Rassemblement National (RN) vindt plaats tussen 13 januari en 12 februari. Dat heeft de rechtbank in Parijs maandag vastgesteld.

21 minuten geleden
Krant: regering VS naar hoogste hof over ontwikkelingshulp

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering stapt naar het Hooggerechtshof voor toestemming om miljardenuitgaven aan ontwikkelingshulp te bevriezen. Er ligt een verzoek om de zaak met spoed te behandelen, schrijft de krant The Washington Post. Dat kan een belangrijke stap zijn in het juridische gesteggel over hoeveel zeggenschap president Donald Trump precies heeft over overheidsuitgaven.

28 minuten geleden
Nieuwe Banksy op rechtbank in Londen

LONDEN (ANP) - In Londen is maandag een nieuwe muurschildering verschenen van de mysterieuze straatkunstenaar Banksy. Het kunstwerk op de Royal Courts of Justice in de Engelse hoofdstad beeldt een rechter af met een traditionele toga en pruik, die met een hamer lijkt uit te halen naar een demonstrant die op de grond ligt.

53 minuten geleden
Frans parlement bijeen voor vertrouwensstemming tegen premier

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement is bijeengekomen voor een vertrouwensstemming over premier François Bayrou. Naar verwachting zal het parlement Bayrou wegsturen, slechts negen maanden na zijn aantreden.

1 uur geleden
Israël legt Spaanse vicepremier inreisverbod op

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël weert de Spaanse vicepremier en arbeidsminister Yolanda Díaz. Het inreisverbod volgt op de aankondiging van maatregelen tegen Israël door de Spaanse premier Pedro Sánchez wegens wat hij "de genocide in Gaza" noemde.

2 uur geleden
Israël werpt 'storm' over Gaza als Hamas eisen VS niet inwilligt

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Hamas naar eigen zeggen "een laatste waarschuwing" gegeven om maandag in te stemmen met de Amerikaanse eis om de resterende Israëlische gijzelaars vrij te laten en zich over te geven. Doet de Palestijnse beweging dat niet, dan zal Israël zijn bombardementen op Gaza opvoeren, schrijft defensieminister Israel Katz op X. De uitspraken zijn van voordat bekend werd dat maandagochtend bij een aanslag in Jeruzalem meerdere doden vielen.

3 uur geleden
Grote staking legt metroverkeer Londen plat

LONDEN (ANP/AFP) - De metro in de Britse hoofdstad Londen ligt vrijwel plat door een grote staking van het personeel. De actie duurt tot en met donderdag en zorgt voor veel ongemak voor passagiers, die gedwongen worden om thuis te werken of alternatieve vervoersmiddelen moeten zoeken zoals bussen. Dagelijks maken miljoenen mensen gebruik van de metro in Londen.

3 uur geleden